Thierry Neuville: see võib olla MM-sarjas minu viimane aasta | Autoralli

2310561hd3dct24

Belgiumi rallisõitja Thierry Neuville on märkinud, et tema viibimine autoralli maailmameistrivõistlustel võib jõuda lõpule pärast käesolevat hooaega. See otsus pole kindel, kuid tema sõnul võib see olla tema viimane aasta WRC-sarjas. Neuville on olnud üks kõige edukamaid sõitjaid MM-sarjas, saavutades mitmeid võite ja poodiumikohti. Tema võimalik lahkumine jätaks suure lünga rallimaailma ning annaks võimaluse uutele talentidele end näidata. Tema otsus saab kindlasti palju tähelepanu ja kõneainet nii rallifännide kui ka spordiajakirjanike seas.

Aastaid Hyundaiga autoralli MM-sarjas sõitnud belglane Thierry Neuville vihjas, et võib käimasoleva hooaja järel loobuda.

“See võib olla autoralli MM-sarjas minu viimane aasta, nii et annan endast taas kõik, et proovida tiitlit võita,” kommenteeris Neuville väljaandele Autohebdo.

Belglane on ka varem lõpetamisele vihjanud, näiteks mullu sügisel Belgia ringhäälingule RTBF antud intervjuus, kuid on hiljem oma väljaütlemist mahendanud.

Neuville võitis tänavuse hooaja avaetapi Monte Carlos ja oli seejärel Rootsis neljas. Võistkondlikult on nii Hyundai ka Toyota 87 punkti peal. Hyundai ei ole aga kunagi võitnud individuaalset MM-tiitlit.

“Meil on vajalikud vahendid olemas, nii et teeme kõik selleks, et seda saavutada,” lausus Neuville. “Eriti, kui ma pärast seda loobun. Suurepärane oleks lahkuda meistrina.”

Neuville’i leping Hyundaiga lõppeb käimasoleva aasta järel. Samas ei ole tema lahkumine kindel, üht-teist mõjutavad ka MM-sarjaga seotud muudatused. Näiteks andsid korraldajad hiljuti teada, et tulevikus loobutakse hübriididest.

“Viimastel nädalatel on palju muutunud. Hetkel pole midagi selge. Need sündmused võivad mu soove, aga ka võimalusi muuta.”

Autoralli MM-sarja hooaja kolmas etapp toimub 28.-31. märtsil Keenias.

Kuigi Thierry Neuville on väljendanud muret selle üle, kas ta jätkab autoralli MM-sarjas ka tulevikus, on tema panus spordi maailmas olnud märkimisväärne. Eesti ralli fännid jäävad loodetavasti ikka lootma, et nad saavad tema osalemist ka tulevikus jälgida. Kuni selle hetkeni aga tuleb nautida tema oskusi ja võistluste põnevust, sest Neuville on kindlasti üks autoralli tippsõitjatest. Oleme tänulikud tema sihikindluse ja pühendumuse eest ning soovime talle edu tema tulevastes ettevõtmistes.

Loe rohkem:  Dakari ralli katkestanud Männamale ja Lepikule terendab lootusekiir | Autoralli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga