Teenetemärgi pälvinud Carri Ginter: igaüks tahab vahel pai saada | Inimesed

1828583ha878t24

Carri Ginter, kellele omistati teenetemärk tema olulise panuse eest Eesti kultuuri- ja haridusvaldkonnas, on tuntud nii oma andekuse kui ka helduse poolest. Ta on pühendunud mitte ainult oma kunstilisele loomeprotsessile, vaid ka teiste toetamisele ja innustamisele. Ginteri südamlikkus ja soov teisi aidata on teinud temast armastatud ja austatud isiku Eesti kogukonnas. Tema kirev karjäär ja südantsoojendavad teod on teinud temast eeskujuks kõigile, kes soovivad panustada oma andeid ühiskonna arengusse.

Presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvinud vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli õppejõud Carri Ginter sai uudisest teada Vilniuses jooksulindil trenni tehes ning usub, et tunnustus on mõeldud kogu Tartu Ülikooli õigusteaduskonnale.

“Mulle tuli Mirko Ojakivilt hommikul SMS õnnitlusega,” meenutas vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli õppejõud Carri Ginter “Olin just jooksulindi peal. Küsisin vastu, et millega ma nüüd olen hakkama saanud ja siis sain teada.”

Ginteri sõnul tal täit kindlust pole, mille eest ta täpselt selle tunnustuse sai, aga mõned vihjed siiski on, kui lugeda presidendi kirja. “Ma usun, et see tunnustus on kogu Tartu Ülikooli õigusteaduskonnale, kus ma 20 aastat olen töötanud ja väga palju Euroopa Liidu õigusega tegelenud. Teisalt usun, et see tunnustus on osalt ka selle eest, et oleme rääkinud neil teemadel avalikkusega nii, et laiem avalikkus neist teemadest ka aru on saanud.”

Nendel, kellel on võimekus aru saada, neil on ka kohustus tegutseda, lisas Ginter.

“Olen 45-aastane ja mu pere on kogu aeg kõrvalt vaadanud, kuidas ma tööd olen teinud ja nemad ka väga rõõmustavad, et ma sellise tunnustuse sain. Igaüks tahab vahel ju pai saada,” ütles Ginter. “Olen praegu kaks päeva veel Vilniuses, tagasi Eestisse jõuan reedel, siis saan pere ja sõpradega koos rõõmustada. Aga leedu kolleegid rõõmustavad ka minu üle ja nendega saan siin klaase kokku lüüa.”

Loe rohkem:  Eesti tudeng Koreas: professorid soovitavad õpilastel kaalust alla võtta | Inimesed

Carri Ginter teenetemärgi vastuvõtmine on igati teenitud tunnustus tema pühendunud töö eest Eesti spordi arendamisel. Tema karjäär on inspireeriv näide sellest, kuidas sihikindlus ja kirg saavutuste poole võivad viia suurte preemiateni. Tema sõnad “igaüks tahab vahel pai saada” kõnelevad inimlikust soovist tunnustust saada ja näitavad tema alandlikku hoiakut. Ginteri positiivne mõju Eesti ühiskonnale ja noortele sportlastele on hindamatu ning ta on suurepärane eeskuju kõigile, kes püüdlevad oma unistuste poole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga