Tänak lõpetas päeva neljandal kohal, Ogier jõudis Evansile veel lähemale | Autoralli

2231028h564bt24

Tere tulemast Eesti autorallimaailma! Tänak lõpetas päeva neljandal kohal, näidates oma võimsat sõiduoskust ja võitlusvaimu. Samal ajal suutis Ogier, endine maailmameister, jõuda Evansile veel lähemale, tehes võistlusest veelgi põnevama. Need sündmused panevad kogu rallifännide kogukonna põnevusest hullumiseni! Olge valmis kogema adrenaliinirikast rallimaailma siin Eestis, kus iga kurv ja sirge on täis ootamatuid pöördeid ja üllatusi.

Autoralli MM-sarja hooaja avaetapil Monte Carlos lõpetas esimese täispika võistluspäeva liidrikohal Elfyn Evans (Toyota), kuid Sebastien Ogier (Toyota) lihvis päevaga pea 23-sekundilise vahe 4,5 sekundi peale. Päeva alguses musta jää tõttu aega kaotanud Ott Tänak (Hyundai) jätkab neljandana, kaotades liidrile minuti ja 38 sekundiga.

Tänak läks kolmandal katsel 7,7 kilomeetri peal rajalt välja, kui tema Hyundai musta jää tõttu paremas kurvis pikalt libises. Eestlane sai pealtvaatajate toel taas rajale, kuid kaotas umbes 40 sekundit. Samas kurvis käisid kraavis ka Takamoto Katsuta (Toyota) ning Gregoire Munster (M-Sport) ja kui Munster pääses samuti umbes minutiga teele, siis Katsuta kaotas ligi viis minutit.

Järgmised hoolduspausile eelnevad katsed möödusid aga üheksakordse rallivõitja Sebastien Ogier (Toyota) juhtimisel. Prantslane lõpetas hommikuse sessiooni kahe järjestikuse katsevõiduga, teine tuli lausa 11,2-sekundilise eduga.

Reedese võistluspäeva teises pooles alustas Thierry Neuville (Hyundai) kahe järjestikuse katsevõiduga, kuid päeva lõpetas võidukalt siiski Ogier, kes jäi üldliider Evansist vaid 4,5 sekundi kaugusele. Neuville kaotab liidrile 16,1 sekundit.

Hyundaiga esimese täispika võistluspäeva lõpetanud Tänak ütles, et oli lõppu jõudmisega rahul. “Päris kehvad olud olid, olen veidi hädas olnud ja rütmi pole. Aga autoga hakkame vaikselt tasemele jõudma,” sõnas eestlane, kes jätkab üldarvestuses neljandal kohal (+1.13,6).

Esinelikule järgnevad Adrien Fourmaux (M-Sport; +1.38,0), Andreas Mikkelsen (Hyundai; +2.58,9), Gregoire Munster (M-Sport; +3.27,1) ning kolmandal katsel korralikult aega kaotanud Katsuta (+6.56,3).

Loe rohkem:  Eestlased jätkavad Dakari rallit testimise eesmärgil | Autoralli

WRC2 klassis jätkus pingeline heitlus esikoha nimel, kus Bulgaariat esindav Nikolai Grjazin (Citroen) ja Pepe Lopez (Škoda) omavahel esikohta vahetasid. Päeva lõpuks tõusis tippu Grjazin, kelle edu hispaanlase ees jäi 1,3-sekundiliseks. Kolmandal kohal on prantslane Yohan Rossel (Citroen), kes jääb liidrist 6,2 sekundi kaugusele.

Neljapäev:

Kolmapäeva õhtul aset leidnud testikatsel kiireimat minekut näidanud Tänak lõpetas esimese katse teisena, kuid kaotas teisel katsel tehnilise probleemi tõttu märkimisväärselt aega ja jäi avapäeva lõpuks neljandaks, kaotades Evansile 22,8 sekundiga.

“Mõned kilomeetrid pärast esimese katse algust hakkas meie mootor imelikult käituma. Õnneks oli katse lõpp üsna kiire, seega see ei häirinud meid väga. Teine katse oli aga palju käänulisem, see tegi keeruliseks,” sõnas Tänak. Sarnast probleemi kurtis ka tiimikaaslane Andreas Mikkelsen.

“Proovime seadistust veidi sättida, aga ma ei ütleks, et me kaugel oleme. Läbimised läksid hästi ja auto oli tasakaalus. Öökatsed on alati keerulised ja kui sa võitled samal ajal tehnilise probleemiga, siis ei saa tunnet kätte. Vaatame, mis [reedel] juhtub – kui auto toimib hästi, siis näeme, kus me päriselt oleme,” lisas Tänak.

Mullu MM-sarjas teiseks jäänud Evans teenis avapäeval võidu mõlemal kiiruskatsel, edestades üldarvestuses Thierry Neuville’i (Hyundai) 15,1 sekundi ning Sebastien Ogier’d (Toyota) 21,6 sekundiga. Tänak jäi Ogier’st 1,2 sekundi kaugusele, eestlasele järgnesid Adrien Fourmaux (M-Sport; +39,0), Takamoto Katsuta (Toyota; +46,3), Gregoire Munster (M-Sport; +1.06,0) ning Andreas Mikkelsen (Hyundai; +1.08,8).

WRC2 arvestuses lõpetas päeva esikohaga 28-aastane hispaanlane Pepe Lopez (Škoda), kes edestas Bulgaaria lipu all sõitvat Nikolai Grjazinit (Citroen) 14,2 sekundiga ning kolmandana lõpetanud prantslast Yohan Rosselit (Citroen) 19,9 sekundiga.

Monte Carlo ralli ajakava:

Loe rohkem:  Männama ja Lepik pääsesid Dakaril taas rajale, Al-Attiyah kerkis teiseks | Autoralli

Laupäev
9.15 – SS9 Esparron / Oze 1 (18,79 km)
10.53 – SS10 Les Nonieres / Chichilianne 1 (20,04 km)
12.06 – SS11 Pellafol / Agnieres-en-Devoluy 1 (21,37 km)
hoolduspaus
15.05 – SS12 Esparron / Oze 2 (18,79 km)
16.53 – SS13 Les Nonieres / Chichilianne 2 (20,04 km)
18.06 – SS14 Pellafol / Agnieres-en-Devoluy 2 (21,37 km)

Pühapäev
8.04 – SS15 La Breole / Selonnet 3 (18,31 km)
9.35 – SS16 Digne-les-Bains / Chaudon-Norante (19,01 km)
13.15 – SS17 La Bollene-Vesubie / Col de Turini (14,80 km)

Kokkuvõttes võib öelda, et Ott Tänakul oli tugev esitus, lõpetades päeva neljandal kohal. Samal ajal suutis Sebastien Ogier läheneda võistlust juhtivale Elfyn Evansile veelgi. See lubab oodata põnevat jätku autorallile, kus võitja selgub alles viimastel katsetel. Eesti rallifännid saavad kindlasti pöialt hoida Tänaku ja tema kaasmaalaste eest ning loodame, et nemadki suudavad lõpuni vastu pidada ning võidurõõmu maitsta.