Otse: Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamine Tartus | kultuur

2230623h0084t24

Tere tulemast Tartusse, kus tähistame Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamist! See sündmus toob kokku kultuuriarmastajad üle terve Euroopa, et tähistada meie rikkalikku kultuuripärandit ja loomingulist mitmekesisust. Tartu kui Eesti vanim linn on täis ajalugu ja inspiratsiooni, mis annab täiusliku tausta sellele tähtsale sündmusele. Avamisel saab nautida mitmekülgset kunstinäitust, muusikaelamusi ja teatrisündmusi, mis kõik on pühendatud sellele erilisele kultuuripealinna tiitliaastale. Olge valmis avastama uusi emotsioone ja saama osa Euroopa kultuuri rikkalikust maailmast!

Reedel, 26. jaanuaril kell 19 avatakse Tartus Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta. ETV otseülekannet avatseremoonialt “Kõik on kokku üks!” saab jälgida ka ERR-i kultuuriportaali vahendusel.

Tartu kesklinnas toimuval avaetendusel esinevad tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad, teiste seas astuvad üles Trad.Attack!, Lonitseera ja Sander Mölder. Kokku jõuab lavale üle saja artisti, kellest kõige vanem on 85-aastane ning noorim seitsmeaastane. Etenduse lavastaja on Taavi Tõnisson ja dramaturg Eero Epner.

Ülekande ajal vahendavad Tartu ning Lõuna-Eesti tegijate mõtteid ja meeleolusid ETV saatejuhid Karmel Killandi ja Marko Reikop. Saatel on kirjeldustõlge ja Jupiteris saab avatseremooniat vaadata ka viipekeelse tõlkega.

In conclusion, the opening of the European Capital of Culture year in Tartu marks an exciting time for Estonia, as it showcases the rich cultural heritage and creativity of the country. With a diverse range of events and activities planned, this year promises to bring people together and celebrate the importance of culture in our society. As the cultural spotlight shines on Tartu, it is an opportunity for the city to demonstrate its unique identity and contribute to the wider European cultural landscape. The opening of the European Capital of Culture year in Tartu is a momentous occasion that will undoubtedly leave a lasting impact on the cultural scene in Estonia.

Loe rohkem:  Kõige eestlaslikumaks muinasjututegelaseks valis raadiokuulaja Kaval-Antsu | Kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga