Tamsalu-Neeruti suusamaraton lükati kuu aega edasi | Suusatamine

2238441hee0ft24

Tamsalu-Neeruti suusamaraton is a highly anticipated event in Estonia, drawing avid skiers and spectators from all around the country. The recent decision to postpone the marathon by a month has generated significant interest and speculation. Set against the breathtaking backdrop of Neeruti hills, the marathon offers participants a challenging yet rewarding experience. The postponement has only added to the excitement, as athletes eagerly await the new date to test their skills on the pristine snow-covered trails. The anticipation and buzz surrounding this event reflect the deep-rooted passion for winter sports in Estonia.

Selle nädala laupäeval toimuma pidanud 25. Tamsalu-Neeruti suusamaraton lükkub ebasoodsate ilmastikutingimuste tõttu kuu aega edasi ja sündmuse uueks kuupäevaks saab 3. märts.

Järgmine etapp rahvasuusatajate sarjas peetakse 9. ja 10. veebruaril Alutagusel, kus on plaanis nii ajavõtuta ÖÖmaraton, klassikatehnikas peetav maraton, poolmaraton kui programm lastele.

Tamsalu-Neeruti maratoni peakorraldaja Vahur Leemets tegi otsuse maraton edasi lükata neljapäeva keskpäeval rajaoludega täpsemalt tutvudes. “Rada on suures osas sõidetav ja välja sulanud kohad oleks nii-öelda hädapärast ka taastatavad, aga olud on hetkel väga vesised ehk kui see kõik ära külmub, on meil siin suur jääväli. Rahvasuusatajale pole mõistlik ega ka ohutu siia elamusi saama tulla. Maratonilt saadavad emotsioonid ja kogemused peaksid olema ikka positiivsed,” rõhutas Leemets.

Alutaguse maratonide korraldajate sõnul on nende olud head ning hetkel on kõik plaanipärane. “Maratoni saab korraldada pikal põhiringil ning selleks me hetkel ka valmistume,” sõnas Andres Laur. “Kui mujal on tulnud vihma ja olnud kuni neli soojakraadi, siis Alutagusele pole vihmana sademed jõudnud ning temperatuur on metsade vahel pigem maksimaalselt ühe soojakraadi ringis. Sulaga rajamasin peale ei lähe, aga praegu on kõik plaanipärane ja oodata on ka nii miinuskraade kui lumelisa,” ütles Laur.

Loe rohkem:  Krüger sai hooaja esimese etapivõidu, Alev 35. | Suusatamine

Alutaguse maratoni soodusregistreerimise II voor saab läbi 7. veebruaril.

Etapid Estoloppet 2024 sarjas: 

27.01 38. Viru Maraton
9.02-10.02 46. Alutaguse Maraton
17.02-18.02 50. Tartu Maraton
25.02 26. Tallinna Suusamaraton
3.03 25. Tamsalu-Neeruti Maraton
9.03 47. Haanja Maraton

In conclusion, the decision to postpone the Tamsalu-Neeruti suusamaraton by a month was a necessary one in order to ensure the safety and enjoyment of all participants. The unpredictable weather conditions and lack of snow have made it difficult to hold the race as originally planned. However, this delay will hopefully provide better snow conditions and a more enjoyable experience for everyone involved. We look forward to the rescheduled event and hope that it will be a successful and memorable suusamaraton for all participants.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga