Talviku oli lähedal AMA superkrossi etapi finaalile | Motosport

1710836292 2295156h51a6t24

Eesti motospordi fännid olid ärevil, kui üks oodatuimatest AMA superkrossi etappidest saabus lähedale – Talviku. Finaal toimus põneval superkrossi rajal, mis tõi kokku tipptasemel sõitjad üle kogu maailma. Oli võimalus näha kiireid kurve, osavaid hüppeid ja adrenaliini hullust. Pealtvaatajad olid põnevil suurest ootusest ja võistlustulesaadikute pingest. Talviku oli valmis näitama, miks see etapp on üks suurimaid motospordi sündmusi Eestis.

Nädalavahetusel toimus Indianapolises AMA superkrossi sarja kümnes etapp. Taas olid rajal ka 250 Ida klassi sõitjad ja nende hulgas ka Jörgen-Matthias Talviku. Eestlane on iga etapiga aina paremaks muutunud ja Indianapolises oli ta väga lähedal edasipääsule, kuid kukkumise tõttu jäi lõpuks finaalikoht lunastamata.

Indianapolises oli kavas Triple Crown süsteem, mis tähendas, et ajasõidul on eriliselt suur tähtsus finaali pääsemiseks. B-gruppi kuulunud Talviku suutis enda grupis välja sõita hea koha, kuid sel korral oli kiireid sõitjaid ka C-grupis ja nii jäi ta kokkuvõttes 26. kohale. Otse edasipääsust jäi Talvikul puudu lõpuks 0,6 sekundit, vahendab Msport.ee.

Veel oli võimalus edasipääs lunastada lohutussõidus. Talviku alustaski väga hästi ja oli esimestel ringidel viies. Edasipääsuks oli vaja tulla nelja parema hulka. Sõidu keskel suutiski Talviku tõusta neljandale kohale. Ta näitas head kiirust ja viimasele ringile läks veel neljandana. Kahjuks paar kurvi enne finišilippu Talviku kukkus ja juba käeulatuses olnud finaalikoht jäi võtmata. Jörgen-Matthias lõpetas sõidu kuuendana.

“Korralik võistluspäev Indianapolises. Päev sujus tegelikult üpriski hästi ning nautisin tehnilisi ja pehmed olusid. Vabatrenni ja kvali ühe suutsin B-grupis võita. Kvali kahes lõpetasin kokkuvõttes 26. ajaga. Lohutussõidus suutsin väga head ja puhast minekut näidata,” kommenteeris Talviku.

“Enamus sõidust võitlesin korralikult top neljas ja seal lõpetades oleksin taganud endale pääsme põhisõitudesse. Kahjuks kaks kurvi enne finišilippu kukkusin ja langesin kaks kohta. Sellest on väga kahju, et nii napilt välja jäin, aga korralik õppetund ja kütus edaspidiseks!”

Loe rohkem:  Talviku saavutas Ameerika sisekrossisarja kokkuvõttes kõrge koha | Motosport

See kõik on nii käega katsutavalt lähedal ja olen oma arenguga igati rahul! Nüüd tuleb kalendrisse paari nädalane paus võistlustest ja kasutan seda aega, et korraks Eestit külastada. Järgmine etapp 13. aprill Foxborough’ staadionil. Tänud kõigile, kellega koostöö võimalik ja kaasa elamise eest!”

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Talviku oli väga lähedal AMA superkrossi etapi finaalile jõudmisele ning tema esinemine oli muljetavaldav. Tema osav sõidustiil ja pühendumine võistlesid kõrgel tasemel ning andsid publikule tõelise adrenaliinilaksu. Kuigi võib-olla jäi finaalile pääsemine napilt saavutamata, on siiski selge, et Talviku on andekas sõitja ja tal on palju potentsiaali tulevikus veelgi suuremaid saavutusi tähistada. Eestlased võivad olla uhked Talviku esituse üle ning lootusrikast tulevikku oodata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga