Tallinna Teeninduskool valis parimaid isetehtud komme | Elu

1707293713 2248398hea69t24

Tallinna Teeninduskool on juba ammu tuntud oma silmapaistvate kokkade ja kondiitrite poolt valmistatud maitsvate hõrgutiste poolest. Hiljuti aga andis kool tõelise maiuspala kõigile kommisõpradele, valides välja parimaid isetehtud komme. See sündmus tõi kokku käsitöökommi meistrid üle kogu kooli, kes võistlesid selle nimel, et tuua esile oma loomingulisust ja oskusi. Lisaks sellele võimaldas see üritus ka kooli õpilastel nautida erinevaid maitseelamusi ning avastada uusi lemmikuid. See konkurents tõestab Tallinna Teeninduskooli pühendumust kvaliteetsele toidukunstile ja toob esile nende tugeva kogukonna vaimu.

Tallinna Teeninduskoolis toimusid meistrivõistlused, mille võitis kommi valmistamise kategoorias Kelly Janson, kes meisterdas “Terevisiooni” stuudios martsipani-sidruni trühvleid vaarikatega.

“Tallinna Teeninduskooli õppima minnes avastasin enda jaoks kommid. Need on väga toredad asjad, mida teha. Aga mulle meeldib väga ka küpsetada,” ütles Kelly Janson, kes õpib Tallinna Teeninduskoolis kondiitriks.

Mõte võistlustel just martsipani-sidruni trühvlid teha tuli Jansoni sõnul tal päris kiiresti. “Tavaliselt koostan oma retsepti kolmest erinevast retseptist, kuhu panen veel oma mõtteid juurde. Meil oli kommide valmistamise tunnis vaja teha omaloominguline retsept ja seal tuligi mul sellise kommi mõte.”

Trühvlid tehakse martsipanimassist, mille juurde lisatakse tükeldatud sidrunisukaad ja külmkuivatatud vaarikad. “Mass tuleb ilus roosa. Natuke maitseks lisada limoncellot, et tuua välja sidruni maitset. Mass tuleb korraks külma panna. Kui trühvlid on natuke tahenenud, kastan need šokolaadi sisse, mis on eelnevalt kuuma vee kausi kohal sulatatud. Siis saab trühvlid soovi järgi kaunistada,” õpetas Janson.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna Teeninduskooli poolt korraldatud isetehtud kommide võistlus oli edukas ja inspireeriv sündmus. Osalejad näitasid oma loovust ja oskusi, valmistades maitsvaid ning ahvatlevaid magustoite. Üritus tõi kokku mitmeid kommikunsti huvilisi ning pakkus neile võimalust oma oskusi näidata ja parandada. Lisaks sellele edendab selline üritus kogukonna vaimu ning toob inimesi kokku ühise eesmärgi nimel. Järgmistel aastatel võiks korraldada veelgi rohkem selliseid üritusi, et innustada noori andekaid kommikunstnikke ning tutvustada laiemale avalikkusele Eesti magusaid talentenat.

Loe rohkem:  Janne Tomberg liikumisharjumuse tekitamisest: kõige alus on regulaarsus | Elu
See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga