Tallinna linnavalitsus hoiatas nädala alguses saabuva jäävihma eest | Eesti

2129224h1ae3t24

Tere tulemast Tallinna! Sel nädalal võib meid oodata jäävihm ning linnavalitsus on andnud hoiatuse nende ebasoodsate ilmastikutingimuste kohta. See võib mõjutada meie igapäevast elu, liiklust ning üldist ohutust linnas. On oluline olla valmis ja võtta ettevaatusabinõusid, et kaitsta end võimalike ohtude eest. Jäävihm võib olla ilus, kuid ka ohtlik, seega olge ettevaatlikud ja hoolitsege enda ning teiste turvalisuse eest. Olge ettevalmistatud ja nautige siiski oma aega meie kaunis linnas.

Ilmaprognooside kohaselt võib Tallinnas lähipäevil sadada jäävihma, suurem jäävihma oht püsib teisipäeva hommikutundidel. Prognoositud jäävihm teeb ohtlikult libedaks nii kõnniteed kui ka sõiduteed ja ettevaatlikkusele kutsutakse kõiki liiklejaid.

Tallinna tänavatel hooldustöid tegevad partnerid on kõrgendatud valmisolekus teostada ennetavat libedusetõrjet.

“Seoses jäävihma hoiatusega kutsusime täna kokku kriisikoosoleku, et olukorrale reageerimise juhised ja koostöö kõigi ametkondadega läbi käia. Oleme andnud linnatänavate hoolduspartneritele korralduse teostada ennetavat libedusetõrjet ja eelhoiatuse suunata vajadusel tänavatele kogu ressurss. Samuti oleme rõhutanud lepingupartneritele, et prioriteediks on ühistranspordi peatuste, tõusude, treppide, ülekäiguradade ning eriti laste- ja tervishoiuasutusteni viivate teede tähtaegne ja nõuetele vastav hooldus. Kuid ka kõigi nende meetmete juures võib teedele kiiresti tekkida ülimalt libe jääkiht, seega palume nii jalgsi kui ka autoga liiklemisel olla igal juhul väga ettevaatlik ja jälgida ilmateadet,” ütles abilinnapea Vladimir Svet. 

MUPO patrullautod on varustatud puistematerjaliga ja on samuti libeduse tõrjel igati linlastele abiks. Linnaosavalitused jagavad tasuta graniitsõelmeid korteriühistutele. 

“Paneme kinnistuomanikele südamele, et nende hooldatavad kõnniteed vajavad jäävihma korral eriti intensiivset hooldust, vajadusel on vaja libedusetõrjet teostada ka mitu korda päevas. Keskkonna- ja Kommunaalamet ning linnaosad on hankinud libedusetõrjeks piisavalt graniitkillustikku, mida jagatakse ning ollakse valmis puistama lähipäevade jooksul,” rääkis Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Loe rohkem:  Politsei sai Läänemaalt leitud imiku kehalt võimaliku ema DNA | Eesti

Sulg märkis, et enamkäidavatesse ja -kasutatavatesse ühistranspordipeatustesse on paigaldatud ligemale 300 puistematerjali konteinerit libeduse tõrjumiseks. “Ohtlikumate treppide ja tõusude lähedusse paigaldatakse täiendavalt sõelmekotid. Soovitame kõigil jälgida ilmateadet, jalakäijatel tuleks veenduda jalanõude sobivustes talvetingimustega ja enne ülekäigurajale astumist veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, sest libedus võib pikendada sõidukite pidurdusteekonda,” ütles Sulg.

Tallinna linnavalitsus on õigel ajal hoiatanud linnaelanikke saabuva jäävihma eest, mis on oluline samm nende ohutuse tagamisel. Jäävihm võib tekitada teedel libedust ja ohtlikke olukordi, seega on oluline olla ettevaatlik ja järgida linnavalitsuse antud juhiseid. Samuti tuleb jälgida ilmaennustusi ja vajadusel võtta meetmeid, et vähendada õnnetuste riski. Ootame linnavalitsuselt ja teistelt ametiasutustelt edaspidigi sellist hoolivust ja tähelepanu linna elanike turvalisusele. Koostöös saame tagada ohutu keskkonna kõigile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga