Tallinna Linnamuuseum kogub fotosid tallinlaste pidulaudadest | Kultuur

2289636hbb3et24

Tallinna Linnamuuseum on hakanud koguma fotosid tallinlaste pidulaudadest, püüdes säilitada linna kultuurilist pärandit läbi aegade. Need pildid annavad meile hinnalise pilguelu minevikku ja illustreerivad, kuidas pidudel on läbi aegade linlaste elu rikastanud. Alates pidude traditsioonist kuni tänapäevaste tähistamiseni on need pildid unikaalseks ajalooliseks kaevandiks, mis annavad aimu Tallinna elanike igapäevaelust ja kultuurilisest identiteedist. Tutvudes nende fotodega saame parema arusaama sellest, mis teeb Tallinna üheks Eesti kultuurirohkeimaks linnaks.

Tallinna Linnamuuseum ootab maikuus avatavale näitusele “Palume lauda!” tallinlaste fotomälestusi pidulaudadest.

Näitus “Palume lauda!” toob vaataja ette pidulikult kaetud toidulauad, mida ehivad puhvetkapist pärit lauanõud 1930. aastatest, 1980. aastatest ja võrdluseks ka tänapäevast. Näitusega uurib muuseum, kuidas on tallinlaste lauakatmise kombed viimase sajandi jooksul muutunud.

Näituse kuraator Kristina Madisson-Laht selgitas “Terevisioonis”, et näitusel on erinevad kümnendid seotud ajasillaga. “Vanu fotosid on tore vaadata detektiivi pilguga. Teadjam pilk raalib välja nõud, millega oli tegemist, tekstiilid,” märkis ta.

Eelkõige tuntakse huvi fotode vastu, kus on ka inimesed peal. “Inimestega kaasnevad lood ja mälestused ning nad panevad fotod elama,” sõnas kuraator.

Tallinna Linnamuuseum ootab fotosid 22. aprillini. Digifotode puhul palutakse saata suurima olemasoleva mälumahuga pilte. Kui fotoga kaasneb mõni lugu, mälestus, traditsioon, palutakse ka seda jagada.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna Linnamuuseumi algatatud projekt on oluline samm tallinlaste kultuuriloo säilitamisel ja jäädvustamisel. Pidulaudadega seotud fotode kogumine annab võimaluse avada aknad minevikku ning näha, kuidas tallinlased on läbi aastate oma pidupäevi tähistanud. Need fotod annavad meile hindamatu ülevaate linna kultuurilistest traditsioonidest ja elust läbi aegade. On äärmiselt oluline toetada selliseid algatusi, et hoida elus ja väärtustada meie ajalugu ja pärandit.

Loe rohkem:  Berk Vaher: lõpp kultuuritarbimisele! | kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga