Tallinna kammerorkestrit tunnustati Läti muusikaauhindadel | Muusika

2305053ha025t24

Tallinna kammerorkesteri tunnustamine Läti muusikaauhindadel on suur saavutus, mis rõõmustab nii Eesti kui ka kogu Baltimaade muusikamaailma. Orkesteri pühendumus ja talent on pälvinud laialdast tunnustust ning nende panust muusika valdkonnas on raske ülehinnata. See auhind tõstab esile Eesti kultuuri rikkust ja mitmekesisust ning tõestab, et ka väikese riigi muusikud suudavad silma paista rahvusvahelisel tasandil. Tallinna kammerorkestri jätkuv edu on inspiratsiooniks kõigile muusikaarmastajatele üle maailma.

12. märtsi õhtul toimus Läti rahvusooperis Läti muusikaauhindade tseremoonia, kus tunnustusi anti välja seitsmes kategoorias. Läti aasta parima interpretatsiooni auhinna pälvis vioolasolisti Ilze Kļava, Tallinna kammerorkestri ja dirigent Juha Kangase esinemine mullu Cesises.

Auhinna pälvinud esinemine toimus aasta tagasi aprillis Läti tuntuima helilooja Pēteris Vasksi päevade raames, kus Läti solist, Eesti orkester ja Soome dirigent esitasid Vasksi vioolakontserdi. Tallinna Kammerorkestri jaoks oli see kontsert osa tuurist Tartusse ja Cesisesse.

Solist Ilze Kļava on Läti päritolu vioolamängija ning Bergeni filharmooniaorkestri vioolarühma kontsertmeister. Kļava on tunnistanud, et Vasksi vioolakontsert on tema kui vioolamängija elu tähtsaim teos.

Juha Kangase ja Tallinna Kammerorkestri jaoks oli kontsert järgmine samm Pēteris Vasksi ande tutvustamiseks Eesti kontserdikuulajaile. Aasta enne olid nad Soomes välja andnud plaadi Vasksi tšellokontserdiga nr 2 ja vioolakontserdiga.

Aastatel 1995–1996 oli Juha Kangas Tallinna Kammerorkestri peadirigent, sellest ajast peale on muusikutel traditsioon anda igal aastal koos vähemalt üks kontsert. 

Tallinna kammerorkestri tunnustamine Läti muusikaauhindadel on tunnustus nende pühendumisele ja professionaalsusele. See näitab nende olulist rolli Balti piirkonna muusikamaastikul ning nende panust mitmekülgse muusika esitamisele. Sellised auhinnad inspireerivad orkestrit jätkama kõrgetasemelise muusika loomist ning tuua rõõmu kuulajatele nii Eestis kui Lätis. See tunnustus tugevdab kultuurilisi sidemeid kahe naaberriigi vahel ning innustab veelgi rohkem koostööd ja kultuurivahetust üle piiri.

Loe rohkem:  Karl Killing: meloodilisest muusikast on Eestis puudu | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga