Taiwani-meelne kongressisaadik sõidab järgmisel nädalal Taipeisse | Välismaa

2259033hae9bt24

Tere tulemast! Taiwani-meelne kongressisaadik on otsustanud järgmisel nädalal külastada Taipeid, luues olulise sideme Eesti ja Taiwani vahel. See samm on oluline mitmel tasandil, kuna tugevdab poliitilist ja majanduslikku koostööd kahe riigi vahel. Selle visiidi eesmärk on tugevdada kahe riigi vahelisi suhteid ning luua alus tulevaseks koostööks. Kongressisaadikul on oluline roll mõlemal pool maailma ning tema visiit loob uued võimalused ja perspektiivid tulevikuks.

USA esindajatekoja Hiina komitee juht Mike Gallagher sõidab järgmisel nädalal Taipeisse, et avaldada seal toetust Taiwani järgmiseks presidendiks valitud Lai Ching-tele. Gallagheri juhitud Hiina komitee moodustati aasta tagasi, komitee avaldab järjepidevalt toetust Taiwanile.

Wisconsini osariigi vabariiklasest esindajatekoja saadik Gallagher jõuab Taiwani 21. veebruaril, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed. Koos temaga peaks Taiwanile sõitma veel kuus USA poliitikut, vahendas Financial Times. 

Visiit toimub viis kuud pärast Lai valimisvõitu, Peking väidab, et tegemist on ohtliku separatistiga. Mandri-Hiinas paiknev Hiina Rahvavabariik peab Taiwani saart enda mässuliseks provintsiks. Laist saab iseseisva saareriigi president mais, praegu on ta asepresident. 

2022. aastal külastas Taiwani esindajatekoja toonane spiiker Nancy Pelosi. Hiina katkestas seejärel sidemed USA sõjaväelastega. Pärast president Joe Bideni ja kompartei juhi Xi Jinpingi kohtumist need sidemed taastati. Siiski võib Gallagheri visiit kahe suurriigi vahelisi pingeid taas suurendada.

Gallagheri juhitud delegatsioon kohtub eeldatavasti veel ka Taiwani parlamendi spiikri Han Kuo-yuga. Gallagher ise teatas eelmisel nädalal, et ei kandideeri tagasi USA kongressi. Seda sammu tervitasid mõned USA ettevõtted, kuna komitee soovib suuremat järelevalvet Hiinas tegutsevate USA finantsettevõtete üle. 

Kokkuvõttes on Taiwani-meelse kongressisaadiku reis järgmisel nädalal Taipeisse oluline samm Eesti ja Taiwani suhete tugevdamise suunas. See näitab Eesti poliitilist toetust Taiwani iseseisvusele ja demokraatiale ning aitab edendada kahe riigi vahelist koostööd. Samuti võib see reis aidata avada uusi ärivõimalusi ja tihendada kultuurilist vahetust. Loodetavasti toob see kaasa positiivseid arenguid mõlema riigi ja nende rahvaste jaoks.

Loe rohkem:  Saksa rongijuhid alustasid kolmapäevast streiki | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga