Taani tahab elundidoonorluse lihtsamaks muuta | Välismaa

2254680hd5bat24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised näitavad, et Taani soovib elundidoonorluse protsessi lihtsustada, mis võib olla suureks sammuks elupäästvate elundite kättesaadavuse parandamisel. See puudutab ka meid siin Eestis, sest elundidoonorlus on oluline teema kogu maailmas. Uuendused Taanis võivad kaasa tuua inspiratsiooni ja muutusi ka meie enda doonorluse süsteemides. Oluline on olla kursis selle arengutega ja kaaluda, kuidas see võiks mõjutada meie ühiskonda. Loodame, et see samm innustab ja motiveerib ka teisi riike järgima sarnast teed.

Taani valitsuse kava kohaselt saavad kõigist riigi täiskasvanud kodanikest automaatselt elundidoonorid, kui nad selleks eraldi avaldust ei esita.

Taani peaminister Mette Frederiksen ütles, et algatuse eesmärk on lihtne: praegu ootab üle 400 taanlase uut doonorneeru, -maksa, -südant-, -pankreast või muud organit.

“Kahjuks suri eelmisel aastal 30 inimest, sest ei saanud õigel hetkel doonororganit. Tahame selliseid surmi vältida, saades rohkem inimesi elundidoonoriks,” selgitas Frederiksen.

Taani eetikanõukogu võttis automaatse elundidoonorluse kohta seisukoha eelmise aasta jaanuaris. Nõukogu leidis, et ettepanek on problemaatiline, kuna on seotud patsiendi enesemääramisõigusega.

Kokkuvõttes on Taani otsus muuta elundidoonorluse protsessi lihtsamaks positiivne samm, mis võib aidata suurendada doonorlusmäärasid ning päästa rohkem elusid. Kergem juurdepääs elundidoonorlusele võib motiveerida rohkem inimesi oma elundeid doonima ja aidata neil, kes elundisi desparat või vajavad kiiret ja asjakohast ravi. Loodame, et teised riigid järgivad Taani eeskuju ja võtavad samasuguseid meetmeid, et parandada elundidoonorluse olukorda kogu maailmas.

Loe rohkem:  Aruanne: USA eelarvepuudujääk kasvab 10 aastaga kahe kolmandiku võrra | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga