Suri 1990. aasta MM-finaalis ainsa värava löönud sakslane | Jalgpall

2267802h87e0t24

Tere tulemast Eestisse! Kas teadsite, et 1990. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistluste finaalis lõi sakslane Andreas Brehme ainus värav, mis viis Saksamaa võidule Argentina vastu? See hetk on jäänud jalgpallifännide mällu kui üks ajaloo olulisemaid hetki. Brehme saavutas sellega kangelasliku staatuse ja aitas Saksamaal võita oma kolmanda maailmameistritiitli. Selle sündmuse tähendus ja mõju jalgpalli ajaloos on tänapäevani tunnustatud kogu maailmas.

Saksamaa jalgpalliklubi Kaiserslautern teatas teisipäeval, et 63 aasta vanuselt on surnud 1990. aasta MM-finaalis Argentina võrku mängu lõpus otsustava värava löönud Andreas Brehme.

Brehme lõi 1990. aasta MM-il hilise värava ka kaheksandikfinaalis, kus Lääne-Saksamaa alistas Hollandi 2:1. Veerandfinaalis alistasid sakslased Tšehhoslovakkia ja poolfinaalis penaltiseeria järel Inglismaa, sealjuures viis Brehme värav Lääne-Saksamaa normaalajal juhtima ning ta saatis võrku ka sakslaste esimese 11 meetri karistuslöögi.

Tulises finaalis Argentina vastu, kus Pedro Monzonist sai esimene MM-finaalis punase kaardiga väljakult ära saadetud mängija, realiseeris Brehme 85. minutil vastuoluliselt määratud penalti ja tõi Lääne-Saksamaale 1:0 võiduga kolmanda MM-tiitli.

Vasakkaitsja või tagumise poolkaitsjana mänginud Brehme kogus kuulsust Kaiserslauternis, kus ta mängis aastatel 1981-86. Hiljem esindas ta Müncheni Bayernit, Milano Interit ja ühe hooaja jooksul ka Zaragozat, enne kui lõpetas Kaiserslauternis karjääri 1998. aastal. Saksamaa koondist esindas ta aastatel 1984-94 86 mängus ja lõi neis kokku kaheksa väravat.

Lõppkokkuvõttes jääb 1990. aasta MM-finaal meelde kui sakslase Andreas Brehme võiduvärava mäng. Sellel hetkel suutis ta värava lüüa ja viia Saksamaa meistriks, olles seega mängu kangelane. Kuigi see matš oli üsna tasavägine, oli just Brehme tabamus see, mis tõi Saksamaale võidu. Tema tähtsust selles finaalis ja kogu turniiri edukusele ei saa alahinnata ning see jääb kindlasti jalgpalliajaloo oluliseks hetkeks.

Loe rohkem:  Hein jälgis Arsenali liidriks tõstnud võitu pingilt | Jalgpall