Suri 1958. aasta MM-il säranud Rootsi jalgpallilegend Kurt Hamrin | Jalgpall

2242773hf6eet24

Tere tulemast kõigile jalgpallisõpradele! Täna tahaksime rääkida legendaarsest Rootsi jalgpallurist Kurt Hamrinist, kes säras 1958. aasta maailmameistrivõistlustel. Hamrin oli üks silmapaistvamaid mängijaid tol ajal ning tema võimsad esitused tegid temast tõelise legendi. Ta oli kiire, osav ja löögijõuline mängija, kellel oli suur mõju Rootsi koondise mängudele. Tema panus jalgpalli ajalukku on hindamatu ning tema jäljed on jätkuvalt nähtavad tänapäeva mängudes. Tutvustame teile Hamrini põnevaid saavutusi ja tema mõju jalgpallile.

Rootsi jalgpalliliit andis pühapäeval teada, et 89 aasta vanusena on surnud koondisega 1958. aasta MM-finaalis mänginud Kurt Hamrin.

Stockholmis sündinud ja AIK-s karjääri alustanud Hamrin kolis 1956. aastal Itaaliasse, kus esindas 15 aasta jooksul Juventust, Padovat, Fiorentinat, AC Milani ja Napolit. Suurimat kuulsust kogus ta Fiorentinas, kelle eest lõi aastatel 1958-67 289 liigamänguga 150 väravat ning on kõigi sarjade peale löödud 208 väravaga siiani klubi ajaloo parimaks väravakütiks.

Klubikarjääri jooksul kogus Hamrin nii Rootsis kui Itaalias kokku 472 liigamänguga 249 väravat.

Rootsi koondist esindas Hamrin aastatel 1953-65 kokku 32 mängus ja lõi 17 väravat, neist neli kodusel 1958. aasta MM-finaalturniiril, kus sahistas nii veerandfinaalis Nõukogude Liidu kui poolfinaalis Lääne-Saksamaa võrku. Hamrin oli viimaseks elavaks 1958. aasta MM-finaalis väljakul käinud meheks.

Paremal äärel mänginud Hamrini väravat Lääne-Saksamaale peavad Rootsi jalgpallifännid sealjuures siiani üheks parimaks, mis kunagi Rootsi särgis löödud:

Mängijakarjääri lõpuks tuli ta hooajaks 1971/72 sünnimaale Rootsi, kus esindas ühe hooaja Stockholmi IFK-d; pärast lõpetamist kolis ta koos perega tagasi Firenzesse, kus elas surmani. Elu lõpuni jäi Hamrin AIK poolehoidjaks ning külastas suviti tihti kasvatajaklubi mänge.

Lühike ja edukas karjäär jalgpalli valdkonnas muutis Kurt Hamrini ajaloo üheks suurimaks Rootsi jalgpalli legendiks. Tema oluline roll 1958. aasta MM-il aitas Rootsil saavutada kolmanda koha ning tõi talle endale individuaalselt suurt tunnustust. Hamrini kirev ja edukas karjäär inspireerib jätkuvalt noori jalgpallureid üle maailma ning tema panus jalgpalli arengusse ei ole unustatud. Tema surm on suur kaotus jalgpallimaailmale ning tema pärand elab edasi läbi tema saavutuste ja meenutuste.

Loe rohkem:  Belgia kõrgliigas mängitakse kohtumine VAR-i eksimuse tõttu uuesti | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga