Sunly ja Metsagrupp rajavad Ristile Baltimaade suurima päikesepargi | Majandus

2297382h8eebt24

Estonias, Sunly and Metsagrupp have joined forces to create the largest solar park in the Baltics in Risti. This groundbreaking project signifies a major step towards renewable energy sustainability in the region. With a focus on reducing carbon footprint and promoting eco-friendly practices, the partnership aims to revolutionize the energy sector in Estonia. The solar park’s immense capacity and innovative technology will not only benefit the environment, but also boost the country’s economy and create new opportunities for growth. It’s a shining example of how collaboration and innovation can drive positive change towards a more sustainable future.

Ristile ehitatav 244-megavatine päikesepark on Sunly ja Metsagrupi poolt piirkonda rajatava energiapargi esimene etapp. Pargi ehitus algab selle aasta teises kvartalis ning peaks lõppema 2026. aasta alguses.

Risti pargi ehitus algab 2024. aasta teises kvartalis. Esimeses etapis tellitakse paneelid ning pargi rajamiseks vajalik muu tehnoloogia. Teises etapis alustatakse alajaama töödega. Risti päikesepargi oodatav valmimisaeg on 2026. aasta esimeses pooles. Risti päikesepargi eeldatava maksumus on ligi 120 miljonit eurot.

Ligi 350 000- päikesepaneelist koosnev 244-megevatine päikesepark suudab katta 55 000 majapidamise aastase elektri tarbimise, teatas Sunly, lisades, et Risti päikesepargi valmimisel on tegu Baltimaade kõige suurema päiksepargiga.

Risti päikesepark on osa hübriidpargi projektist, ütles Sunly Eesti juht Klaus Pilar. Lisaks päikesepargile peaks sinna rajatama ka tuulepark ja salvestus.

Pilar selgitas, et Risti pargi puhul nähakse otstarbekust alustada päikesepargi rajamisest. Järgmiste Sunly energiaparkide puhul rajatakse suure tõenäosusega esmalt tuulepark ning seejärel lisatakse teised võimalused tootlikkuse kasvatamiseks ja salvestuseks.

Sunly teats, et osa päikesepargi tulust läheb Risti osavalla eelarvesse. Näiteks elektrihinna 50 eurot megavatt-tunni kohta korral oleks vastav tasu umbes 75 000 eurot aastas.

Loe rohkem:  Gaasihinna langus jätkub tõenäoliselt talve lõpuni | Majandus

Kokkuvõttes võib öelda, et Sunly ja Metsagrupi plaan rajada Ristile Baltimaade suurim päikesepark on oluline samm taastuvenergia arendamisel Eestis. See projekt mitte ainult ei aita kaasa puhta energia tootmisele, vaid loob ka uusi töökohti ja edendab majanduskasvu piirkonnas. Päikesepargi arendamine on oluline samm Eesti energiasõltumatuse suurendamisel ning keskkonnasõbralikumate energiaallikate kasutuselevõtmisel. Loodame, et see projekt innustab ka teisi ettevõtteid järgima sarnast teed ning panustama rohelisemasse tulevikku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga