Soome tõstja teenis EM-il medali | Tõstmine

2260098h0255t24

Tere tulemast! Täna räägime võimsast saavutusest Soome tõstjate poolt Euroopa meistrivõistlustel. Soome tõstja teenis kuldmedali tõstmises ning see on pälvinud suurt tähelepanu üle kogu Euroopa. See saavutus on toonud uhkust ja rõõmu Soome rahvale ning tõstnud ka meie naabrite au Soome spordimaastikul. Treening ja pühendumus on toonud vilja ning inspireerib ka meid kõiki siin Eestis. Laske meil lähemalt uurida, milline oli selle tõstja tee meistrivõistluste kuldmedalini.

Sofias jätkuvatel tõstmise Euroopa meistrivõistlustel avas kolmandal võistluspäeval medaliarve Soome, sest kuni 59-kiloste naiste konkurentsis tuli Saara Retulainen pronksile.

30-aastane Retulainen sai rebimises sirgetele kätele 95 kilogrammi ja lisas sellele tõukamises 119 kilogrammi, mis tõi ka väikese hõbemedali. Kahe tõste summa oli 214 kg.

Vaid ühe kilo enam suutis koguda kokkuvõttes teiseks tulnud prantslanna Dora Tchakounte. Euroopa meistriks krooniti kindlalt 22-aastane ukrainlanna Kamila Konotop (230 kg), kellele see oli juba kolmandaks tiitliks.

Päev varem oli saanud esimese medali Norra, sest kuni 55-kiloste naiste seas võitis pronksi Sol Anette Waaler (190 kg). Võitis armeenlanna Aleksandra Grigorjan (196 kg) ja teise koha sai itaallanna Celine Ludovica Delia (195 kg).

Meeste konkurentsis jagati kolmapäeval medalid kaalukategoorias kuni 67 kg, kus eesotsas olid traditsioonilised tõstmismaad: võitis armeenlnae Gor Sahakjan (311 kg), teiseks-kolmandaks tulid türklased Kaan Kahriman (310 kg) ja Ferdi Hardal (304 kg).

Esimese eestlasena tuleb Sofias areenile pühapäeval Leho Pent (mehed kuni 89 kg), esmaspäeval võistleb Eliise Peterson (naised kuni 87 kg) ja teisipäeval Mart Seim (meeste raskekaal).

Soome tõstja saavutus EM-il oli suurepärane ning teenis talle medali. See on suur tunnustus nii talle endale kui ka kogu Soome tõstmisega seotud kogukonnale. See näitab, et treeningud ja pühendumus on vilja kandnud ning annab motivatsiooni ka teistele sportlastele. Soovime talle palju õnne ja loodame, et tema saavutus innustab ka teisi noori tõstjaid unistama suurtest tulemustest rahvusvahelisel areenil. Loodame, et see medal toob kaasa suuremat huvi ja toetust tõstmisele Eestis.

Loe rohkem:  Läti tõstja jätkas EM-ilt medalite noppimist | Tõstmine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga