Soome suusatajad rõõmustasid Lahti MK-etapil kodupublikut | Suusatamine

2291130h4c51t24

Soome suusatajad tõid Lahtis toimunud MK-etapil oma kodumaale suure rõõmu, kui suutsid võita mitmeid medaleid ja pakkuda põnevat võistluspäeva kohalikule publikule. Nende oskused ja kirevõimalused olid silmapaistvad ning nende saavutused toovad kindlasti inspiratsiooni kõigile suusasõpradele üle maailma. Lahtis toimunud võistlused olid täis põnevust ja pinget ning Soome suusatajate osavõtt kindlasti lisas sellele veelgi vürtsi. Suusatamine jääb alati üheks põnevamaks ja populaarsemaks talispordialaks, mida jälgida ja nautida.

Murdmaasuusatamise MK-etapil Soomes Lahtis võitis meeste 20 km klassikadistantsi Johannes Hösflot Kläbo, kes on viimasest üheksast MK-sõidust nüüd võitnud kuus. Soomlastel oli ilus päev, sest Krista Pärmäkoski võitis naiste sõidu ning Iivo Niskanen oli meeste distantsil teine.

Meeste distantsil kindla võidu võtnud Kläbo edestas Niskaneni 24 ja koondisekaaslast Martin Löwström Nyengeti 58,2 sekundiga. Esikuuikusse mahtus veel kolm norralast, Paal Goldberg (+1.09,0), Erik Valnes (+1.25,9) ja MK-sarja üldliider Harald Östberg Amundsen (+1.36,5).

Sealjuures jõudis kolmekordne olümpiavõitja Niskanen sel MK-hooajal pjedestaalile alles teist korda: hooaja avanädalavahetusel novembris oli ta Rukal 10 km klassikasõidus samuti teine. “Olen rahul, et sain täna sõita sellisel tasemel. On olnud keeruline hooaeg ja ma pole saanud ette valmistuda nii nagu oleksin soovinud,” kommenteeris Niskanen.

Alvar Johannes Alev kaotas 4.35 ja sai 43. koha, Martin Himma kaotuseks jäi 5.09 ning see andis talle 49. koha.

Naiste 20 km klassikasõidus tegid soomlannad kodupubliku rõõmuks suurepärase esituse, kui esiviisikusse mahtusid lausa kolm kohalikku naist. Hooaja esimese etapivõidu teenis Krista Pärmäkoski, kes edestas sakslannat Victoria Carli 1,9 ja Kerttu Niskaneni 9,9 sekundiga. Jonna Sundlingi (+20,3) järel oli viies Johanna Matintalo (+30,0).

Teesi Tuul kaotas kaheksa minutit ja oli 45 lõpetaja seas 41.

Loe rohkem:  Northugile anti Tour de Ski võidutrofee | Suusatamine

Soome suusatajad näitasid Lahti MK-etapil suurepärast vormi ja oskust, rõõmustades kodupublikut oma suurepäraste tulemustega. Nende esinemine oli võimas ja inspireeriv, demonstreerides nende pühendumust ja talenti suusatamises. Publik toetas neid kogu võistluse vältel ning nende võidurõõm oli lausa käegakatsutav. Soome suusatajad on kindlasti tõestanud oma võimekust ja kindlustanud oma koha suusamaailma tipus. See etapp oli kindlasti suurepärane kogemus nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele ning jätab kindlasti kustumatu mälestuse.