Selver/TalTech ja Tartu Bigbank jõudsid finaalturniirile, Võru langes | Võrkpall

2095646h2816t24

Estonia’s Selver/TalTech and Tartu Bigbank have secured their spots in the final tournament, while Võru unfortunately suffered a defeat. The intense competition in the world of volleyball has captivated fans across the country, with these teams showcasing their skill and determination to reach the pinnacle of success. As the final tournament approaches, the excitement and anticipation are palpable as these top teams battle it out for ultimate victory. Stay tuned as the drama unfolds and the stakes are raised in this thrilling sport of volleyball in Estonia.

Eesti klubidest pääsesid võrkpalli Balti liiga finaalturniirile Selver/TalTech ja Tartu Bigbank. Konkurentsist langes aga põhiturniiri teisena lõpetanud Võru Barrus.

Selver/TalTech oli võitnud esimese kohtumise võõrsil RTU/Robežsardze/Jurmala vastu võõrsil 3:0 ja ka kordusmängus võideti kaks esimest geimi kindlalt 25:11 ja 25:18. Seejärel võitis kaks geimi ka Läti klubi (25:21, 25:22), aga viiendas jäi peale Selver/TalTech 15:11.

Põhiturniiri kolmandana lõpetanud Tartu Bigbank oli korduskohtumise eel keerulises seisus, sest Gargždai Amber Volley oli oma kodus 3:1 peale jäänud. Tartu võitis kodus kõigepealt 3:0 (25:23, 25:20, 26:24), kuid seejärel ootas ees kuldne geim, milles õnnestus samuti 15:11 peale jääda.

Võru Barrusel sama trikk ei õnnestunud. Põhiturniiri eelviimasele ehk Jekabpilši Lušile kaotati avamäng võõrsil 1:3, aga ka koduses Võru spordihallis võideti küll kaks esimest geimi 25:17, 25:22, kuid kaotati kolm järgmist 23:25, 17:25 ja 6:15. Seejuures viimane enam edasipääseja osas rolli ei mänginud.

Neljandana pääseb finaalturniirile Läti klubi Ezerzeme/DU, kes kaotas avamängu kodus Pärnule 2:3, aga oli võõrsil samamoodi 3:2 (13:25, 25:17, 30:28, 21:25, 15:11) parem. Ees ootas ka kuues geim ehk kuldne geim selgitamaks edasipääsejat ja selle võitis Läti klubi 15:9.

Loe rohkem:  TalTech ja Tartu Ülikool/Bigbank võtsid Lätis raske võidu | Võrkpall

Balti liiga ehk Cronimet liiga finaalturniir toimub 1.-2. märtsil TalTechi koduareenil.

Kokkuvõttes, Selver/TalTech ja Tartu Bigbank on suutnud jõuda finaalturniirile, samas kui Võru meeskond on välja langenud. See näitab, et Selver/TalTech ja Tartu Bigbank on suutnud võistkondadena tugevat mängu näidata ning on valmis võitlema võidu nimel. Samas on ka oluline meenutada, et sport on ettearvamatu ning kõik võistkonnad saavad omal moel pingutada ja arendada end edasi. Ootame põnevat finaalturniiri ning soovime kõigile meeskondadele edu ja head mängu!