Selgusid Pariisi olümpia korvpalliturniiride alagrupid | Korvpall

1710916152 2314476h8fcbt24

Tere tulemast! Eile selgusid Pariisi olümpiamängude korvpalliturniiride alagrupid ning meil on põnevaid uudiseid jagada. Kui maailma tipptegijad võistlevad peagi omavahel, on ootused kõrged ning põnevust jagub rohkelt. Eesti korvpallisõpradel on põhjust kaasa elada ning oma lemmikmeeskondadele kaasaelamist avaldada. Olümpiamängud toovad alati kaasa suurepärase spordieelse elevuse ning kire, mis ühendab meid kõiki ühisel eesmärgil – toetada oma riigi sportlasi võidule. Oleme valmis meie meeskondi toetama ja näitame oma toetust kogu maailmale!

Teisipäeval loositi Šveitsis Pariisi olümpiamängude korvpalliturniiride alagruppide koosseisud.

Nii meeste kui ka naiste turniiril on tiitlikaitsjaks USA. Meeste turniiril loositi ameeriklased C-alagruppi koos mulluse MM-i hõbemedalisti Serbia ja Lõuna-Sudaaniga. Neljas meeskond on Puertro Rico valikturniiri võitja. Puerto Ricos heitlevad olümpiapileti nimel Mehhiko, Elevandiluuranniku, Leedu, Itaalia, Puerto Rico ja Bahreini koondised.

Valitsev maailmameister Saksamaa mängib B-alagrupis Prantsusmaa, Jaapani ning Läti valikturniiri võitjaga. Lisaks võõrustajariigile on Riias võistlustules Gruusia, Filipiinid, Brasiilia, Kamerun ja Montenegro.

A-alagrupis on koht olemas Austraalial ja Kanadal. Nende kahe koondisega liituvad Hispaania ja Kreeka valikturniiride võitjad. Valencias kohtuvad võõrustaja Hispaania, Bahama, Poola, Soome, Angola ja Liibanon ning Pireuses Sloveenia, Uus-Meremaa, Horvaatia, Egiptus, Kreeka ja Dominikaani Vabariik.

Naiste turniiril läheb USA vastamisi Saksamaa, Jaapani ja Belgiaga. B-alagruppi kuuluvad lisaks võõrustajatele ka Kanada, Nigeeria ja Austraalia. A-alagrupis mängivad Serbia, Hispaania, Hiina ja Puerto Rico.

Igast alagrupist pääsevad veerandfinaali kaks paremat ja kolme alagrupi peale ka kaks paremat kolmanda koha omanikku.

Meeste valikturniirid toimuvad juuli alguses. Pariisi olümpia korvpalliturniirid kestavad 27. juulist kuni 11. augustini.

Kokkuvõttes on selgunud Pariisi olümpia korvpalliturniiride alagruppide koosseis, mis tõotab pakkuda põnevat ja tasavägist mängu. Eestlased on elevil ja ootavad põnevusega, kuidas nende lemmikmeeskonnad turniiril esinevad. Korvpall on alati olnud Eestis populaarne spordiala ning selles osalemine suurtele rahvusvahelistele võistlustele on alati auasi. Jääme innuga ootama, kuidas meie meeskonnad väljakul hakkama saavad ning loodame näha palju kaasaelajaid ja toetajaid, kes toovad õhkkonda rohkem elevust ja kirevust.

Loe rohkem:  Korvpalli Euroopa meister suri 46-aastaselt | Korvpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga