Salah päästis lõpuminutitel Egiptusele viigipunkti, Ghana sai šokk-kaotuse | Jalgpall

2215473h3e09t24

Tere tulemast Eesti jalgpalli uudiste keskusesse! Moekuulsas jalgpallimängus lõid Salah ja Egiptus võidule viigipunkti lõpuminutitel, paludes kaitset Ghanal ainult 1-1 viigi eest. Egiptus on alati olnud konkurentsivõimeline jõud Aafrika jalgpallimaastikul, ent Ghana kaotas šokk-mängus. Kui soovid olla kursis kõige värskemate jalgpalliuudistega, siis oled jõudnud õigesse kohta. Jää meiega ja saa osa tipphetkedest ning kuumimatest jalgpalli uudistest!

Viimati 2015. aastal Aafrika meistriks kroonitud Elevandiluurannik alistas laupäeval turniiri avamängus 2:0 Guinea-Bissau. Võõrustaja läks kohtumist juba neljandal minutil juhtima, kui Seko Fofana realiseeris Franck Kessie söödu. Lõppseisu vormistas 58. minutil Jean-Philippe Krasso.

Pühapäeval leppis A-alagrupi teises mängus kolmekordne karikavõitja Nigeeria 1:1 viigiga Ekvatoriaal-Guinea vastu. Viimane asus 36. minutil Iban Salvadori tabamusest juhtima, ent paar minutit hiljem taastas viigiseisu nigeerlaste talisman Victor Osimhen.

Kahe aasta tagune finalist Egiptus võitles B-alagrupi avavoorus lõpuminutitel välja 2:2 viigi Mosambiigiga. Mostafa Mohamed viis Egiptuse kõigest kaks minutit pärast avavilet ette, kuid Mosambiik vastas teise poolaja alguses kahe kiire väravaga. Kastanid pidi tulest välja tooma Mohamed Salah, kes realiseeris penalti kuuendal lisaminutil.

Sama alagrupi teises vastasseisus pidi neljakordne võitja Ghana tunnistama Roheneemesaarte 2:1 paremust. Võiduvärava eest hoolitses 90+2. minutil Garry Rodrigues.

Aafrika Rahvaste karikaturniir jätkub esmaspäeval kolme kohtumisega. Teiste seas tuleb väljakule tiitlikaitsja Senegal, kes läheb C-alagrupis vastamisi Gambiaga. Kokku osaleb turniiril 24 riiki, võitja selgub 11. veebruaril Abidjanis.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Egiptuse ja Ghana vaheline jalgpalli mäng oli põnev ja ettearvamatu. Egiptuse meeskond suutis viimastel minutitel viigistada, tänu Mo Salah’i tabamusele. See oli kindlasti suur kergendus nende fännidele ning tõestas taas kord, kui oluline on Salah’i osalus meeskonna jaoks. Samas põhjustas Ghanale saadud kaotus kindlasti pettumust nende meeskonna ja fännide seas. Kokkuvõttes oli see võistlus täis põnevust ja pinget ning näitas, et jalgpall on ettearvamatu ja võib viia kõige ootamatumate tulemusteni.

Loe rohkem:  Lee Man mängis Anieri poolajal eduseisu kaotuseks | Jalgpall