Saksamaa sõlmis AÜE-ga 15-aastase gaasilepingu | Välismaa

2312937h9f8ft24

Saksamaa ja AÜE vahel sõlmitud 15-aastane gaasileping tõotab tuua uut energiat ja jätkusuutlikkust mõlemale riigile. See oluline kokkulepe näitab kahe riigi tugevat koostööd ning avab uued võimalused energia valdkonnas. Gaasilepingu sõlmimine toob kindlustunde ja stabiilsuse energiamajandusse, aidates kaasa mõlema riigi majanduskasvule ja heaolule. See samm näitab ka Saksamaa ja AÜE pühendumust ühisele tulevikule ning koostööle rahvusvahelisel tasandil.

Uudisteagentuur Bloomberg teatas, et Araabia Ühendemiraadid (AÜE) hakkab alates 2028. aastast tarnima Saksamaale miljon tonni veeldatud maagaasi aastas. Berliin tahab tagada Saksamaa varustuskindlust ning uus tarneleping kestab 15 aastat.

Abu Dhabi National Oil Co (Adnoc) allkirjastas esialgse kokkuleppe, mille kohaselt saadetakse Saksamaa riiklikule energiafirmale Sefe miljon tonni LNG-d aastas. Adnoc kavatseb seetõttu rajada ka Abu Dhabi lähedal asuvasse Ruwaisse terminali. 

AÜE tahab oma fossiilkütuste eksporti suurendada ning otsib uusi partnereid, samal ajal ostab Saksamaa üha rohkem LNG-d. Saksamaa on tunnistanud, et gaas mängib riigi majanduses keskpikas perspektiivis võtmerolli, kuna loodab selle kümnendi lõpus söeenergiast loobuda. Saksamaa soovib saavutada kliimaneutraalsuse 2045. aastaks.

Adnoci tehing Sefe-ga sõltub Ruwais asuva LNG rajatise lõplikust investeerimisotsusest, mis peaks tulema sel aastal. Adnoc sõlmis selle kuu alguses juba esialgsed ehituslepingud. 

Sefe on Saksa riiklik energiafirma, mis tekkis pärast seda, kui Berliin oli riigistanud Venemaa gaasimonopoli Gazprom Saksa tütarfirma. Majandusministeerium võttis 2022. aastal Gazprom Germania föderaalsesse omandisse. Firma uus nimi on nüüd Securing Energy for Europe (Sefe). 

Seejärel hakkas Sefe otsima alternatiivseid Venemaa maagaasi allikaid. Eelmise aasta lõpus leppisid Sefe ja Norra valitsuse enamusosalusega Equinor leppisid kokku 129 miljardi kuupmeetri Norra gaasi müügis Saksamaale kuni 2039. aastani.

Kokkuvõttes võib öelda, et Saksamaa ja Araabia Ühendemiraadid on sõlminud olulise 15-aastase gaasilepingu, mis tugevdab nende kahe riigi strateegilist partnerlust energia valdkonnas. See leping annab Saksamaale kindlustunde gaasivarustuse osas ning aitab kaasa nende energiavarude mitmekesistamisele. Samuti on see oluline samm Araabia Ühendemiraatide jaoks nende gaasitööstuse arendamisel ning rahvusvahelisel gaasiturul konkureerimisel. See leping võib kaasa tuua olulisi majanduslikke kasusid mõlema riigi jaoks ning süvendada nende vastastikuseid suhteid.

Loe rohkem:  Kreml pole endiselt veel andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga