Saksa vasakäärmuslik rühmitus võttis omaks Tesla tehase saboteerimise | Välismaa

2295678hd248t24

Saksa vasakäärmuslik rühmitus šokeeris hiljuti maailma, võttes omaks Tesla tehase saboteerimise. See julge ja vastutustundetu tegu paneb meid kõiki mõtlema, milliseid ohtusid extremisim võib kaasa tuua. Kas sellised rühmitused on valmis minema üle piiride, et saavutada oma poliitilisi eesmärke? Kas meie tööstus ja majandus on ikka veel ohutud selliste äärmuslike ideede eest? See sündmus on hoiatav näide sellest, kuidas ekstremism võib kahjustada meie ühiskonda ja tulevikku.

USA autofirma Tesla seiskas arvatava süütamise tõttu tootmise oma Saksamaa tehases ja hiljem võttis vasakäärmuslik rühmitus rünnaku omaks.

Tesla peatas teisipäeval oma Saksamaa tehases tootmise, kui kurjategijate arvatavast süütamisest lähedalasuvate kõrgepingeliinide juures jäi elektrita firma ainus Euroopas asuv tehas. 

Hiljem teatas vasakäärmuslik rühmitus “Volcano Group”, et korraldas rünnaku autotootjat varustavale elektrivõrgule, vahendas Deutsche Welle.

“Me saboteerisime täna Teslat,” kiitles vasakäärmuslik rühmitus. 

Saksamaa võimud uurivad praegu rünnakut elektritaristu vastu. Brandenburgi liidumaa siseminister Michael Stübgen ütles varem, et tundmatud inimesed ründasid elektritaristut. Võrguoperaator Stromnetz Berlin teatas, et ligi kaks tuhat inimest jäi ilma elektrivooluta. 

Tesla pressiesindaja ütles, et pole veel selge, millal tehases autode tootmine jätkub. 

Tesla rajas Saksamaa pealinna lähedale maailma ühe suurima elektriautotehase ning raius seetõttu Berliini ümbruses maha tuhandeid puid. Kliimaaktivistid muretsevad, et tehas ohustab kohalikku elusloodust.

Tesla tahab piirkonda rajada veel logistikahooneid. Eelmisel nädalal panid aktivistid tehase lähedal asuvas metsas püsti telklaagri ja ehitavad nüüd puumaju. Aktivistid protestivad nii tehase laienemise vastu, vahendas Bloomberg. 

Üks rühmitus nimega “Stop Tesla” teatas, et pole viimase süütamisega seotud. Aktivistid teatasid siis, et ei tea, kes selle rünnaku eest vastutab. 

“Kasutame oma kehasid ja puumaju tehase laiendamise vastu. Me ei sea selle käigus ohtu inimelusid,” teatasid aktivistid.

Loe rohkem:  Vasakpoolsete valimisvõit paiskas Prantsusmaa tundmatusse vette | Välismaa

Selge, et Saksa vasakäärmuslikud rühmitused ei pea kinni seadustest ja kasutavad äärmuslikke meetmeid, et saavutada oma eesmärke. Saboteerides Tesla tehast, näitavad nad selgelt, et nende eesmärk on häirida ettevõtte tegevust ja seeläbi kahjustada Eesti majandust. Selline käitumine on vastuvõetamatu ning selliseid tegevusi tuleb kindlalt hukka mõista ja karistada. On oluline, et Eesti julgeolekuorganid jälgiksid hoolikalt äärmuslike rühmituste tegevust ja tegutseksid kiiresti nende vastu. Ühendades jõud teiste riikidega, suudame tõhusalt võidelda äärmusluse ja sabotaazi vastu ning kaitsta meie ühiskonda ja majandust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga