Rootsi prokurör lõpetas Nord Streami juurdluse | Välismaa

2248578h6a98t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseid uudiseid Rootsi prokuröri otsusest lõpetada Nord Streami juurdlus on vastu võetud segaste tunnetega üle kogu riigi. See otsus on tekitanud palju kõneainet nii poliitilises kui ka keskkonnaalases plaanis. Nord Streami gaasijuhtmele tehtud uurimine on tekitanud pingeid ja arutelusid mitte ainult Rootsis, vaid kogu Euroopas. See on teema, mis ei jäta kedagi külmaks ning on oluline osa praegusest välispoliitilisest debatist. Meie asukohas oleme keset seda diskussiooni ja oleme valmis jagama teiega kõige värskemaid uudiseid ja arvamusi. Olete oodatud lähemalt tutvuma selle olulise sündmuse tagamaadega!

Venemaad ja Saksamaad ühendava Nord Streami gaasitoru 2022. aasta sabotaaži uurinud Rootsi prokurör teatas kolmapäeval, et lõpetab jurisdiktsiooni puudumisel juurdluse.

Prokuratuuri avalduses öeldi, et juurdluse peamine eesmärk oli välja selgitada, kas “aktiga on seotud Rootsi kodanikud ja kas akti toimepanekuks kasutati Rootsi territooriumi”, kuid kumbki ei leidnud kinnitust.

Uudis on täiendamisel.

Rootsi prokuröri otsus lõpetada Nord Streami juurdlus tekitab segadust ja pettumust Eesti avalikkuses. See tulemus jätab paljud küsimused vastuseta seoses Venemaa gaasitoru projekti kontroversiaalsusega. Eesti on olnud mures Nord Streami mõju pärast piirkonna julgeolekule ning selle mõju keskkonnale. Rootsi prokuröri otsus võib mõjutada ka Eesti suhteid Rootsi ja Venemaaga. Siiski on oluline jätkata dialoogi ja koostööd naaberriikidega, et leida lahendusi ühiste murede lahendamiseks. Eesti valitsus jälgib olukorda tihedalt ja ootab vastuseid seoses Nord Streami juurdluse lõpetamisega.

Loe rohkem:  Hvostov: olenemata sõja tupikseisust püsib Zalužnõi positsioon | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga