Tere tulemast Eesti maale! Laskesuusatamise avavõistlusel nägid pealt ajaloolist hetke, kui Rootsi meeskond lõpetas Norra meeste ülevõimu. Eesti meeskond juhtis avavahetuse järel, näidates oma võimekust ja potentsiaali rahvusvahelisel areenil. See võistlus tõi kaasa palju põnevust ja emotsioone ning näitas, et Eesti sportlased on valmis võitlema tipptasemel. Koos saame tervitada selle saavutuse tähtsust ja näha, mida tulevik toob meie laskesuusatamise meeskonnale.
Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos sai lõpu Norra meeste ülevõim, kui Vetle Sjastaad Christiansen viimases lasketiirus täielikult põrus ning Rootsi mööda lasi. Rene Zahkna avavahetuse järel võistlust juhtinud Eesti lõpetas sõidu 17. kohaga (5+13; +4.49,4).
Rene Zahkna jätkas Eesti naiste alustatud uhket võistluspäeva, kui läbis avavahetuse ühe möödalasu ning esimese kohaga. Teises vahetuses läksid aga Kristo Siimeril lasketiirud aia taha ning eestlane pidi minema lausa neljale trahviringile.
“Kõik oli nii hästi, esimene ring oli kerge, suusk oli täiesti lagi. Esimesse tiiru tulles oli kõik kontrolli all ja kui laskma hakkasin, ei kuku, ei kuku. Teen parandusi, ikka ei kuku,” ütles Siimer. “Siis olin juba nii kadunud omadega, mõtlesin, et ei oska rohkem midagi teha. Mul on ääretult kahju. Teatevõistluses pead teiste peale ka mõtlema – kahju, kui teistelt võimaluse ära võtan.”
Siimer andis 18-aastasele Jakob Kulbinile üle juba 22. kohaga, kuid Kulbin läbis oma vahetuse kahe möödalasuga ning kergitas eestlased 19. kohale. Raido Ränkel pidi minema veel ühele trahviringile, kuid tõi lõpuks Eesti üle finišijoone 17. kohaga (4+13; +4.49,4). Lätlased olid vaid kümnendiksekundi võrra kiiremad.
Enne võistlust:
Eesti meeskond tuleb laupäeval Nove Mestos lumele koosseisus Rene Zahkna, Kristo Siimer, Jakob Kulbin ja Raido Ränkel. Eelmisel aastal oli Oberhofi MM-il Kulbini asemel koosseisus Robert Heldna, eestlased käisid kolmel trahviringil ja saavutasid seitsmeminutilise kaotuse juures 15. koha.
Oberhofis krooniti Norra ja Rootsi ees maailmameistriks Prantsusmaa, kes on mullusega võrreldes koosseisus teinud samuti ühe muudatuse, kui avavahetust sõidab Antonin Guigonnat’ asemel nüüd 22-aastane Eric Perrot.
Sel hooajal pole prantslastel ega kellelgi teiselgi olnud vastust Norrale: kõigil neljal MK-etapil, kus teatesõit on toimunud, on Norra võtnud esikoha. Kahel korral on teine olnud Prantsusmaa ja kahel korral Saksamaa, aasta alguses sõidetud Oberhofi ja Ruhpoldingi etappidel hõivas Norra ja Saksamaa järel viimase pjedestaalikoha Itaalia.
Nove Mesto MM-il on norralased üheksast individuaaldistantside medalist võitnud kaheksa, lisaks oli võidukas ka segateatekoondis.
Kuigi Eesti juhtis avavahetuse järel 17. võistkonna kohal, lõpetas Rootsi Norra meeste ülevõimu laskesuusatamise võistkondlikus sõidus. Eesti meeskonna esitus oli siiski tubli ja meie sportlased näitasid head võitlusvaimu. Kuigi tulemus polnud soovitud, jätkame treeningutega ja loodame tulevikus veel paremini esineda. Tähtis on teha järeldused antud võistlusest ja keskenduda edasistele eesmärkidele. Laskesuusatamine on keeruline spordiala ja meie meeskond on pühendunud pidevale arengule.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus