Rootsi jalgpalliliit tegi tavatu otsuse | Jalgpall

2281338h27fbt24

Estonia is buzzing with excitement after the unexpected decision made by the Swedish Football Association. The move has sent shock waves through the football community, sparking debates and discussions among fans and experts alike. As the news spreads like wildfire, Estonians are left pondering the implications of this unprecedented decision on the future of the sport. With passion and curiosity, football enthusiasts in Estonia are eagerly awaiting to see how this bold move will unfold and shape the landscape of football in the region.

Rootsi jalgpalliliit teatas, et rahvusmeeskonna peatreenerina asub tööle taanlane Jon Dahl Tomasson, kellest saab Rootsi koondise ajaloo esimene välistreener.

47-aastane Tomasson võtab ameti üle Janne Anderssonilt, kes juhendas meeste koondist 2016. aastast alates ning tüüris Rootsi 2018. aasta MM-finaalturniirile ja 2020. aasta EM-finaalturniirile.

Viimati Inglismaa esiliigaklubi Blackburn Roversi juhendajana tegutsenud taanlane sõlmis Rootsi jalgpalliliiduga kahe ja poole aasta pikkuse lepingu, mis kestab 2026. aasta MM-finaalturniiri lõpuni.

“Olen juba väga põnevil, et alustada seda suurt väljakutset. Ma saan nüüd sinikollastes toonides mõelda, rääkida ja unistada,” ütles Tomasson pressiteate vahendusel.

Lisaks Blackburn Roversile on Tomasson varasemalt töötanud Rootsi tippklubi Malmö peatreenerina ja Taani rahvusmeeskonna abitreenerina. Mängijakarjääri jooksul esindas ta teiste seas AC Milani, Newcastle Unitedit ja Feyenoordi.

Rootsi koondise esimene kohtumine uue peatreeneri käe all leiab aset 21. märtsil, kui sõprusmängus minnakse vastamisi Portugaliga. Rootsi kuulub tänavu septembris algavas uues Rahvuste liiga tsüklis ühte alagruppi koos Slovakkia, Aserbaidžaani ja Eestiga.

Rootsi jalgpalliliidu otsus lubada võistkondadel mängida rahvusvahelistel mängudel maskid peas on kindlasti kõneainet tekitav ning ebatavaline. Kuigi see võib esmapilgul tunduda veider, tuleb meeles pidada, et tegemist on olukorraga, kus tervis ja ohutus on esmatähtsad. Eksperdid ja ametnikud on teinud põhjalikke uuringuid ning jõudnud järeldusele, et maskide kandmine aitab vähendada viiruse levikut. Seega tuleb austada Rootsi jalgpalliliidu otsust ning loota, et see aitab kaasa nii mängijate kui ka fännide ohutusele.

Loe rohkem:  Raskustes Napoli kaotas Milanile, Barcelona loovutas kodus punkte | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga