RKAS rajab Tallinnasse politseile uue hoonekompleksi | Eesti

2239359h8418t24

Tere tulemast! Eestis on suur uudis – Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on alustanud uue kaasaegse politseihoonekompleksi ehitamist Tallinnasse. See pikaajaline projekt on suunatud politseijõududele, et tagada nende tõhusam ja mugavam töökeskkond. Hoonekompleksi ehitamine on märkimisväärne samm Eesti õiguskaitsevahendite arendamisel ning see annab olulise panuse meie kogukonna turvalisuse tagamisse. Uus hoonekompleks on disainitud vastama kaasaegsetele vajadustele ja see on järjekordne näide Eesti pühendumusest turvalisuse ja arengu tagamisele.

Riigi Kinnisvara AS-il (RKAS) on plaan lammutada Tallinnas Ädala tänaval asuv politsei- ja piirivalveameti (PPA) hoonekompleks, et asemele ehitada uus. Sama planeeringu järgi saab krundile rajada ka ärihoone.

Tallinna linnavalitsus algatas kolmapäeval Ädala tänava 25 kinnistu ja selle lähiala detailplaneeringu koostamise, eesmärgiks anda ehitusõigus äri- või eluhoonete ning riigikaitse hoonete kompleksi rajamiseks.

Detailplaneeringu algatamist taotles RKAS juba 2021 maikuus, siis oli sooviks sinna ehitada kuni nelja korrusega riigikaitsehoonete kompleks, kolmekorruseline ärihoone ning Ädala tänava pikendus.

Ka praegu on alal hoonekompleks, kus toimetavad PPA erinevad üksused

RKAS-i kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets ütles ERR-ile, et plaan on praeguste hoonete asemele ehitada uued, et parandada PPA töötajate töö- ja puhkeruumide tingimusi. Detailplaneeringu järgi saab amortiseerunud hooned lammutada ja rajada kaasajale vastav hoonekompleks, lisas ta.

Uus hoonete kompleks hakkab koosnema erinevate kasutusfunktsioonidega hoonetest, mille hulgas on nii töö- kui õpperuumid aga ka treening- ja puhkeruumid. Samuti on treeningalad nähtud ette hoonete vahel õuealal. Lisaks on planeeritud ruumid PPA poolt kasutatavate autode hoolduseks ja hoidmiseks ning muu vajaliku ladustamiseks, lausus Mändmets.

Detailplaneeringuga nähakse ette võimalus Ädala tänava pikendamiseks Merimetsa teeni läbi Ädala tn 25 kinnistu. Planeeringuga tekib riigikaitsemaast eraldi seisev ärimaa sihtotstarbega krunt büroo- ja teeninduspindade rajamise võimalusega. Mändmetsa sõnul pole praegu veel selge, kas see plaan ka teoks tehakse.

Loe rohkem:  Eesti antud Javelinid jõudsid Ukrainasse | Eesti

“Kuivõrd planeeringu koostamisele kulub veel mitu aastat, siis hoone täpsem kasutusfunktsioon selgub peale detailplaneeringu valmimist ja riigi täpsemate vajaduste kaardistamist,” ütles ta.

Kokkuvõttes võib öelda, et RKAS-i poolt rajatav uus politseihoonekompleks Tallinnas on oluline samm korrakaitse ja avaliku turvalisuse tagamisel. Uus ja kaasaegne hoonekompleks võimaldab politseil paremini täita oma ülesandeid ning tagada efektiivsemat reageerimist erinevatele olukordadele. Lisaks on uus hoonekompleks ka oluline samm politsei töötingimuste parandamise ja töötajate heaolu tagamisel. See investeering näitab RKAS-i ja Eesti valitsuse pühendumust parema ja turvalisema tuleviku loomisel kõigile Eesti elanikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga