Riiber teenis kindla võidu, Ilves piirdus 20. kohaga | Kahevõistlus

2240856h0a39t24

Tere tulemast Eesti kahevõistluse maailma, kus Joergen Graabak võttis kindla võidu ja sai Riiber viie aasta pikkuse võiduta seeria lõpetamisel oma teise karjääri võidu. Ilves jäi 20. kohale, jäädes napilt õnnest ilma. Kahevõistluse hooaeg on alanud hoogsalt ning on jätnud fännidele põneva maailma tippspordist osa saada. Eesti on uhke selle üle, et olla osa sellest põneva ja närvikõdi pakkuvast spordialast ning ootame põnevusega, mis tulevik toob.

Kahevõistluse meeste maailma karika etapil Seefeldis võitis reedel norralane Jarl Magnus Riiber (18.40,6), kes edestas kaasmaalast Jörgen Graabakit (+38,1) ja austerlast Johannes Lamparterit (+48,5).

Juba hüppemäel edu sisse saanud Riiberi võidus kahtlusi ei tekkinud. Seejuures oli tegemist tema karjääri 91. pjedestaalikohaga MK-sarjas, millega norralane möödus seni vastavat arvestust juhtinud soomlasest Hannu Manninenist.

Graabaki ja Lamparteri järel mahtusid esikuuikusse veel Johannes Rydzek (Saksamaa; +1.01,2), Jens Luraas Oftebro (Norra; +1.02,6) ja Eero Hirvonen (Soome; +1.02,7).

Hüppemäel kõigest 20. kohaga piirdunud Kristjan Ilves ei leidnud õiget minekut ka 7,5 km murdmaarajal ning lõpetaski samal positsioonil, kaotades Riiberile ühe minuti ja 31,8 sekundiga. Tegemist on tema senise hooaja kehvima resultaadiga.

Seefeldis võisteldakse sel nädalavahetusel kolm korda. Seejuures antakse parematele boonussekundeid ja murdmaadistants läheb iga päevaga pikemaks: laupäeval sõidetakse 10 ja pühapäeval 12,5 kilomeetrit.

Enne murdmaasõitu:

Ilves ei saanud oma hüppeks häid tuuleolusid ning tema õhulend kandus 100,5 meetri kaugusele. See andis eestlasele 121,6 punkti.

MK-sarja üldliider, viimased viis MK-võistlust võitnud Jarl Magnus Riiber lendas aga võimsalt, kui sai kirja 110,5 meetrit ja 148 punkti. Sellega edestas norralane 112 meetrit hüpanud Ryota Yamamotot 9,5 punktiga ja alustab temast 38 sekundit hiljem.

Loe rohkem:  Loit Otepää MK-etapi eel: paremat talveilma ei saa oodata | Kahevõistlus

Kolmandana stardib Jörgen Graabak (+0.42), neile järgnevad kolm austerlast Franz-Josef Rehrl (+0.43), Thomas Rettenegger (+0.54) ning Johannes Lamparter (+0.56).

Ilves stardib murdmaadistantsile 20. kohalt, Riiberist 1.46 hiljem.

Enne võistlust:

Neljapäevasel proovivõistlusel hüppas Ilves 108,5 meetrit ja teenis 140,6 punkti, mis andis talle viienda koha. Proovivõistluse pikima hüppe tegi MK-sarja üldliider norralane Jarl Magnus Riiber, kelle 112,5-meetrine õhulend oli väärt 150 punkti.

Reedesel põhivõistlusel on Ilves 57 mehe konkurentsis hüppejärjekorras 53, vahetult enne teda hüppavad kolm sakslast Julian Schmid, Johannes Rydzek ja Manuel Faisst ning norralane Jens Luraas Öftebro; pärast teda Johannes Lamparter, Jörgen Graabak, Stefan Rettenegger ning viis järjestikust etapivõitu teeninud Riiber.

ETV2 otseülekanne 7,5 km murdmaasõidust algab kell 16.

Kokkuvõttes võib öelda, et Jan Riiber näitas tugevat esinemist ning teenis kindla võidu kahevõistluse võistlusel. Samas jäi Ilves tagasihoidliku tulemusega 20. kohale. See näitab, et spordis võib alati olla ootamatuid tulemusi ning kõik võistlejad peavad andma endast parima. Samuti rõhutab see vajadust pidevalt treenida ja arendada oma oskusi, et saavutada edu tipptasemel konkurentsis. Kuid olenemata tulemustest, on oluline meeles pidada spordi olulist rolli tervise ja enesearengu edendamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga