Riiber juhtis norralaste kolmikvõitu, Ilves lõpetas 16. kohaga | Kahevõistlus

1706968152 2213757h5c62t24

Tere tulemast Eesti spordiuudistesse! Eile toimus Kahevõistluse maailmakarika etapp, kus Norra sportlane Jarl Magnus Riiber võitis esikoha, juhtides norralaste kolmikvõitu. Eesti esindaja Kristjan Ilves lõpetas võistluse 16. kohaga, tehes tubli soorituse. Kahevõistlus on alati põnev ja pingeline spordiala ning eilne võistlus oli sellele kinnituseks. Loodame järgmistel võistlustel veelgi enam põnevust ja võimsaid tulemusi!

Austrias Seefeldis toimunud kahevõistluse MK-etapi teisel võistluspäeval võidutses taaskord norralane Jarl Magnus Riiber (25.19,2), kelle jaoks oli see hooaja kümnes etapivõit. Hüppevoorus ebaõnnestunud ja murdmaasõidule 25. kohalt startinud Kristjan Ilves suusatas hästi ning lõpetas võistluse 16. kohaga (+1.50,1).

Enne murdmaasõitu:

Ilves tegi 101-meetrise õhulennu, mille eest teenis 121,7 punkti. “Väga raske on. Millegipärast tunnetus kõigub siin, väga keeruline on mäel praegu,” sõnas kahevõistleja pärast hüpet.

Ilves stardib 10 km murdmaasõidule 25. kohalt, liidrist minuti ja 50 sekundi võrra hiljem. “Tuleb suruda nii palju, kui kehast tuleb. Heade kohtade eest kahjuks võistelda ei saa. Ma arvan, et see ongi olnud kokkuvõttes üks suur jama. Kahju, olen mõne hea hüppe siin teinud, aga üldiselt on hüppe peal asjad paigast ära,” ütles Ilves.

Kõige parema tulemusega sai hakkama ei keegi muu kui Jarl Magnus Riiber, kes teenis 109-meetrise hüppe eest 149,1 punkti, edestades 111 meetri (141,5 punkti) kaugusele lennanud austerlast Johannes Lamparterit pea kaheksa punktiga. Murdmaasõiduks saab Riiber 30-sekundilise edu.

Kolmandana stardib austerlane Thomas Rettenegger (+0.33), talle järgnevad sakslane David Mach (+0.44), soomlane Eero Hirvonen (+0.45), jaapanlan Ryota Yamamoto (+0.50) ning austerlased Lukas Greiderer (+0.55) ning Franz-Josef Rehrl (+0.58).

Enne võistlust:

Reedesel võistluspäeval ei leidnud Ilves head minekut ei hüppemäel ega suusarajal ning piirdus 20. kohaga, mis on tema hooaja halvim tulemus. “Eks pärast sellist sõitu tuleb ikka väga mõru maik suhu. Aga tean, et vorm kindlasti ei ole selline. [Laupäeval] teen väiksed vigade parandused ja läheb elu edasi,” sõnas eestlane.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Ilvesel õnnestub Seefeldis teha vigade parandus? | Kahevõistlus

MK-sarja hooaja üldarvestuses kuuendat kohta hoidev Ilves on laupäeval 50 võistleja konkurentsis hüppejärjekorras 20, enne teda tõusevad õhku jaapanlane Ryota Yamamoto, sakslane Vinzez Geiger ja norralane Espen Andersen.

Norralane Jarl Magnus Riiber teenis reedel oma hooaja üheksa etapivõidu ning tema hüppab viimasena. Enne teda lähevad hüppesse teiseks jäänud norralane Jörgen Graabak, austerlane Johannes Lamparter, sakslane Johannes Rydzek, norralane Jens Luraas Oftebro ja soomlane Eero Hirvonen.

Kuigi Estonian Ilves ei jõudnud seekord poodiumile, tegi ta siiski väga korraliku võistluse ning lõpetas 16. kohaga. Norralased aga olid sel korral ülekaalukad, juhtides kolmikvõiduga. See näitab, et kahevõistluses on Norra endiselt tugev jõud ning neil on mitmeid silmapaistvaid sportlasi. Eesti võistlejatel on aga kindlasti millestki õppust võtta ja tulevikus loodame näha neid konkurentsis veelgi kõrgematel kohtadel. Kokkuvõttes oli see põnev võistlus ja järgmiseks korraks loodame näha ka eestlasi poodiumil.