Riias tuli tuhatkond talunikku ja metsatöölist meelt avaldama | Välismaa

2295747he20bt24

Tuhanded talunikud ja metsatöölised kogunesid Riia tänavatele, et väljendada oma meelt ja nõuda õiglust. See massiline liikumine toob esile Eesti põllumajandustöötajate ja metsatööliste olukorra ning nende vajaduse saada rohkem toetust ja tunnustust. Nende hääl on kuuldud nii kodumaal kui ka välismaal, mis näitab nende pühendumust ja visadust võidelda õiglase kohtlemise eest. Ühendades jõud ja seisates üheskoos, loovad nad tugeva sõnumi, mis ei ole võimalik ignoreerida.

Riias korraldasid põllumehed ja metsatöölised teisipäeval meeleavalduse valitsuse hoone ees, kuhu tuli kohale ligi tuhat protestijat, et piketeerida metsamaade looduskaitse alla võtmise eest õiglase hüvitise maksmise nimel.

Talurahva Seimi aktsiooniga liitusid Läti Metsaomanike Seltsi ja Läti Puidutööstusliidu protestijad.

Valitsuse hoone ette pargiti kuus rasket põllumajandusmasinat, lisaks püstitati ka installatsioon – murtud jalaga tool ja kiri “Tule mõistusele! Kukud!”

Meeleavaldajad kandsid loosungeid “Rohelise arengu eest! Rohelise seisaku vastu!”, “Laske tööd teha!”, “Metsa loodusvara on inimese loodud!”, “Puude taga metsa ei näe,”.

Talurahva Seimi juhatuse esimees Juris Lazdinš ütles agentuurile LETA, et veebruari alguses poliitikutele esitatud põllumeeste nõudmised ei ole veel täitunud, kuid töö nendega on juba alanud.

Lazdinš lisas, et pärast tänast protesti esitab Talurahva Seim Riia linnavolikogule avalduse järgmise meeleavalduse korraldamiseks oktoobris, näidates sellega selgelt valdkonna visadust oma eesmärkide saavutamisel.

“See on üks radikaalsemaid viise probleemide lahendamiseks,” ütles Lazdinš ja lisas, et mured on põllumajanduses olnud juba pikka aega ja sellised meeleavaldused on hea viis tuletada poliitikutele meelde nende lahendamise vajadust.

Ürituse eesmärk on juhtida tähelepanu Läti metsaomanike ja metsatööliste pikaajalistele muredele.

Meeleavalduse korraldajad nõuavad valitsuselt õiglast hüvitist ja et ei loodaks uusi majandustegevuse piirangutega alasid enne õiglase hüvitise tagamist.

Loe rohkem:  Sõja 753. päev: Ukraina ründas järjekordset Venemaa naftatöötlemistehast | Välismaa

Kuu aega tagasi, 5. veebruaril peeti Liepājas, Salduses, Talsis, Tukumsis, Kuldīgas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Jekabpilsis, Aizkraukles, Daugavpilsis, Rezeknes, Volmaris, Gulbenes, Limbažis ja Ogres põllumeeste meeleavaldused, milles osales kokku umbes 2000 inimest.

Meeleavaldustel nõudsid põllumehed Venemaa ja Valgevene toiduainete impordi viivitamatut keelamist ilma üleminekuajata, Läti puu- ja köögiviljadele vähendatud viieprotsendise käibemaksumäära taastamist, bürokraatlike viivituste vähendamist põllumajanduses ning programmide arendamist ja käibekapitali kättesaadavuse suurendamist, samuti riigipoolsetest maakoormistest ja muudest maakasutuspiirangutest loobumist.

Kokkuvõttes, tuhatkonna taluniku ja metsatöölise meeleavaldus Riias näitab selgelt nende muret ja soovi oma õiguste eest seista. See on oluline samm nende huvide kaitseks ning võib aidata kaasa paremate tingimuste loomisele nii nende töö- kui ka elutingimuste jaoks. Välismaalased tunnustavad nende püüdlusi ja toetavad nende võitlust õigluse eest. Jääme ootama, milliseid muutusi ja arenguid võib see meeleavaldus kaasa tuua ning loodame parimat nende jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga