RIA peadirektoriks saab Joonas Heiter | Eesti

2268180h7afct24

Tere tulemast Eestisse! Uudis sellest, et Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uueks peadirektoriks saab Joonas Heiter, on põnev ja oluline samm meie riigi digitaalse julgeoleku ja infotehnoloogia arengu suunas. Heiteri kogemus ja pädevus tehnoloogia valdkonnas on muljetavaldav ning tema juhtimisel on oodata RIA-lt veelgi suuremat panust meie riigi infosüsteemi tugevdamisse. Tema juhtimisel on RIA pädevuse suurem panus meie riigi infosüsteemi tugevdamiseks. See uus ametisse nimetamine annab meile kindluse ja usalduse, et Eesti digitaalsed süsteemid on usaldusväärsed ja turvalised.

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo kinnitas riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uueks peadirektoriks Joonas Heiteri.

Ministri sõnul tunneb Heiter hästi riigi infosüsteemide valdkonda ning see toetab teda digiriiki puudutavate suurte reformide läbiviimisel.

“Eesti digiriiki ootab lähiaastatel ees kohanemine tehnoloogia arenguga, olgu selleks tehisaru, automatiseerimine või personaalse riigi arendamine. Usun, et Joonase kogemus annab talle hea ettevalmistuse digiriigi inimestele lähemale viimiseks, avalike teenuste ümber mõtestamiseks ja kasutajate vajadustest lähtuvaks arendamisel,” ütles Tiit Riisalo. 

Heiter töötab praegu Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitjana riigi infosüsteemi alal, varasemalt oli ta RIA andmevahetuse osakonna juhataja. Enne RIA-sse tööle asumist 2018. aastal töötas ta Elisa Eesti AS-is. 

“Kandideerisin peadirektoriks, sest enam kui viie aasta jooksul Riigi Infosüsteemi Ametis olen saanud väga hea tunnetuste RIA rollist ning läbi selge strateegiaprotsessi soovin kiirendada RIA liikumist digiriigi kompetentsikeskuseks. RIA organisatsioonikultuur toetab reageerimist meid ümbritsevast keskkonnast tulenevatele fookuste muutustele. Minu ambitsioon RIA peadirektorina on tagada, et digiriik oleks kliendikeskne, küberturvaline ja efektiivne,” rääkis Heiter. 

Joonas Heiter on lõpetanud magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni erialal ning lisaks Tartu ülikoolis ärijuhtimise erialal. 

Heiter alustab peadirektorina 1. märtsil 2024.

Loe rohkem:  Arhitektide eksperthinnang teeb maha Rakvere linnasüdame lahenduse | Eesti

Joonas Heiter’i valimine RIA peadirektoriks on oluline samm Eesti küberturvalisuse tagamisel. Tema kogemus ja teadmised valdkonnas annavad lootust tõhusama ja kaasaegsema küberturbe arenguks riigis. Heiteri juhtimisel saab RIA jätkata innovatsioonil põhinevate lahenduste loomist ning tugevdada koostööd teiste riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonidega. See on julgustav uudis Eesti inimestele ja ettevõtetele, kes saavad olla kindlad, et nende digitaalne kaitse on usaldusväärsete kätes. Järgmised sammud Heiteri juhtimisel ootavad põnevusega nii Eesti kui ka rahvusvaheline kogukond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga