Reuters: Saksamaa valitsus vähendab majanduskasvu prognoosi 0,2 protsendile | Välismaa

2258688h411ct24

Tere tulemast Eestisse! Reuters teatab, et Saksamaa valitsus on langetanud oma majanduskasvu prognoosi 0,2 protsendile. See uudis võib mõjutada mitte ainult Saksamaa majandust, vaid ka kogu Euroopa majandust. Olles osa Euroopa Liidust, võib see uudis mõjutada ka Eesti majandust ja seetõttu on oluline jälgida selle arenguid. Tööstusharu eksperdid ja majandusanalüütikud on hoiatanud võimalikest mõjudest Eesti majandusele ja seetõttu on oluline olla kursis uusimate uudistega Saksamaa majanduse kohta.

Saksamaa valitsus kavatseb vähendada selle aasta majanduskasvu prognoosi kõigest 0,2 protsendile, ütles Reutersile asjaga kursis olev allikas.

Saksamaa järgmine ametlik valituse majandusprognoos avaldatakse järgmisel nädalal. Veel oktoobrikuise prognoosi järgi pidi Saksamaa majanduskasvuks kujunema sel aastal välja 1,3 protsenti.

Prognoosi järsku allapoole revideerimise põhjuseks on maailmamajanduse madal kasv ja Saksamaa põhiseaduskohtu otsus, mis kohustas valitsust järgima põhiseaduses sätestatud ranget eelarvereeglit ja vähendama kulutusi 17 miljardi euro võrra, ütles Reutersile asjaga kursis olev allikas.

2023. aastal langes Saksamaa majandus 0,3 protsenti ning uus prognoos tähendab, et ka uuel aastal Saksamaa majandus peaaegu ei kasva. Saksamaa majandust mõjutavad ka kõrged intressimäärad.

Ka Saksamaa tööstusettevõtete liit BDI ennustas jaanuaris riigile kõigest 0,3-protsendilist majanduskasvu, mida organisatsioon kirjeldas “paigalseisuna”.

Saksamaa majandusministri pressiesindaja teatas, et ta ei saa kommenteerida prognoosi sisu enne selle ametlikku avaldamist.

Saksamaa rahandusminister Christian Lindner ütles pühapäeval, et valitsus kavatseb avalikustada Saksamaa tööstussektori tugevdamise kava kevadel. Lindner ja majandusminister Robert Habeck on kaua hoiatanud, et Saksamaa on kaotamas konkurentsis teiste riikidega.

In conclusion, the decision by the German government to reduce its economic growth forecast to 0.2 percent is a significant development with potential implications for Estonia. As a small, open economy, Estonia’s growth is closely tied to that of its major trading partners, including Germany. A slowdown in the German economy could have a trickle-down effect on Estonia’s exports and overall economic performance. It is important for Estonia to closely monitor the situation and be prepared to adapt its policies and strategies in response to any potential shifts in the global economic landscape.

Loe rohkem:  Iisraeli rünnakus Liibanonile sai surma Hezbollah' tippjuht | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga