Reede on sajune ja udune | ilm

2122208h8189t24

Tere tulemast Eestisse! Reede on sajune ja udune ilm valitseb täna meie maal, kuid see ei heiduta meid ega vähenda meie entusiasmi avastada ja kogeda kõiki imelisi asju, mida see kaunis riik meile pakub. Olgu see siis jalutuskäik läbi UNESCO maailmapärandi nimistus oleva vanalinna, nautides kohalikku kööki või sukeldudes Eesti rikkalikku kultuuripärandisse – iga ilmaga on siin midagi avastamist ja nautimist väärt. Lase end võluda Eesti magnetilise ilu ja sooja külalislahkusega!

Reedel levivad üle Eesti vihmapilved ning on udune.

Reede öö on pilvine. Mitmel pool sajab vihma, paiguti ka lörtsi ning on tihedat udu. Puhub nõrk lõuna- ja edelatuul, saartel läänekaare tuul ning õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi.

Hommik püsib pilves, saartel ja Lääne-Eestis sajab vihma ning mitmel pool on endiselt udu. Puhub lõuna- ja edelatuul 3 kuni 7, saartel iiliti 10 meetrit sekundis. Sooja on 1 kuni 4 kraadi.

Päeval levib sadu üle maa läänest itta, paiguti võib olla veel ka udu. Lõuna- ja edelatuul pisut tugevneb, puhudes 4 kuni 9, saartel ja rannikul 7 kuni 13, puhanguti kuni 18 meetrit sekundis. Sooja on kuni 5 kraadi.

Laupäeva öö toob vihma, mis päevaks taandub. Öine õhutemperatuur jääb vahemikku 0 kuni 4, päevane 2 kuni 8 kraadi. Pühapäeval sajab vihma ja lörtsi juba mitmel pool ning õhutemperatuur langeb. Samasugust ilma lubab ka uue nädala alguseks.

Öised keskmised kõiguvad -1 ja 0 kraadi vahel, päeva keskmised püsivad stabiilselt 4 kraadi juures.

Kokkuvõttes võib öelda, et selline sajune ja udune ilm on üsna tüüpiline Eesti sügises. Kuigi see võib mõnikord tuua kaasa ebamugavusi ja piirata tegevusi väljaspool, pakub see ka võimalusi veeta aega siseruumides, põletada küünlaid ja nautida sooja teed. Lisaks meenutab see meile ka Eesti looduse ilu ja mitmekesisust ning paneb meid hindama päikselisi päevi veelgi rohkem. Seega, hoolimata ilmast, on alati võimalik leida midagi positiivset ja meeldejäävat.

Loe rohkem:  Külm ilm jätkub järgmise nädalani | ilm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga