Real sai pingelises superkarika poolfinaalis linnarivaalist jagu | Jalgpall

2210283h1e14t24

Tere tulemast Eesti jalgpalli põnevasse maailma! Reaals Madrid võttis pingelises superkarika poolfinaalis võidu linna suurima rivaali Atletico Madridi üle. See oli tõeline võitlus, mis tõi kaasa palju elevust ja emotsioone kogu riigis. Jalgpall on siin rahva üks suurimaid kirgi ning iga suur mäng toob kaasa põnevust ja võidurõõmu. Olgu sul fännina või lihtsalt spordiarmastajana, siin Eestis on alati midagi põnevat jälgida ja kaasa elada.

Saudi Araabias peetaval Hispaania jalgpalli superkarika turniiril selgus kolmapäeva õhtul esimene finalist, kui Madridi Real alistas lisaajal linnarivaali Atletico.

Atletico asus kohtumist juba kuuendal minutil, kui Mario Hermoso nurgalöögi ajal kastis üksinda jäeti ning kaitsja ilma suurema vastupanuta peaga palli väravasse suunata sai. Nurgalöök andis aga 20. minutil võimaluse ka Realile, kui Antonio Rudiger kõige kõrgemale kerkis ning samuti pealöögiga seisu viigistas.

Üheksa minutit hiljem asus Real juhtima, kui Dani Carvajal leidis suurepärase madala sööduga Ferland Mendy, kes palli osavalt väravasse suunas. Siiski ei püsinud ka nende eduseis kaua, sest juba kaheksa minutit hiljem leidis Antoine Griezmann ruumi ning viigistas poolajaks seisu.

Pingeline kohtumine jätkus teisel poolajal tasavägiselt, kuid 78. minutil jõudis pall taas Reali võrku, kui väravavaht Kepa Arrizabalaga tsenderdusega hästi hakkama ei saanud. Puurilukk proovis palli rusikatega klaarida, kuid see põrkas hoopis Rudigerist tagasi ning Real jäi 12 minutit enne lõppu 2:3 kaotusseisu.

Kangelaseks kerkis aga Carvajal, kes lõpetas Reali kontrarünnaku, mille jooksul said löögile nii Vinicius kui Jude Bellingham. Lõpuks vajas rünnak ikkagi paremkaitsja puudet ning kohtumine läks 3:3 viigiseisul lisaajale.

Lisaaja esimesed 26 minutit möödusid ilma väravata, kuid 116. minutil pääses Reali ründaja Joselu karistusalas peaga löögile. Atletico kaitsja Stefan Savic sai jala vahele, kuid pall põrkas sealt omaväravaks. Atletico jõudis lisaminutitel nurgalöögini ning kutsus väravavahi Jan Oblaki vastase väljakupoolele, aga Real klaaris olukorra ja saatis pika palli Atletico värava poole. Brahim Diaz sprintis siis Oblakist mööda ning lõi tühja väravasse Reali viienda värava.

Loe rohkem:  Heitlikku hooaega tegev Lazio leidis uue peatreeneri | Jalgpall

5:3 võit saatis Reali 19. korda superkarika finaali, karikat on pea kohale tõstetud 12 korral. Neljapäeval kohtuvad teises poolfinaalis 14-kordne võitja Barcelona ning Osasuna.

Kokkuvõttes oli Real Madridil suurepärane esitus superkarika poolfinaalis, suutes linnarivaal Atletico Madridist üle mängida. Nende võit oli kindel ja näitas meeskonna võimekust ka pingelistes olukordades. Real Madridi fännid võivad olla uhked oma meeskonna üle ning loodame näha nende head mängu ka edaspidi. See võit tõestab, et Real Madrid on endiselt tugev jõud jalgpallimaailmas ning suudab võtta vastu ka kõige keerulisemaid vastaseid. Loodame, et nende edu jätkub ka tulevastes mängudes.