Real elas Leipzigi hilise ehmatuse üle, tiitlikaitsja City kindlalt edasi | Jalgpall

2297025h09c9t24

Tere tulemast Eesti jalgpallifännidele! Viimane jalgpalliõhtu Leipzigi hilise ehmatuse ja tiitlikaitsja Manchester City kindla võiduga oli tõeliselt põnev ja emotsioone täis. Me kõik elasime hingega kaasa mängijatele ja nende võitlusle. Jalgpall on meie kirg ja see mäng näitas meile taas, miks armastame seda spordiala nii väga. Olime äärmiselt uhked oma meeskondade üle ning jääme põnevusega ootama järgmist suurt võistlust. Loodame, et see õhtu andis teile sama palju rõõmu kui meile. Jalgpall on tõeline kuningas!

Jalgpalli Meistrite liigas tagasid kolmapäeval pääsu kaheksa parema sekka nii tiitlikaitsja Manchester City kui kaks aastat tagasi võidutsenud Madridi Real.

Avamängus RB Leipzigi 1:0 alistanud Madridi Real läks Vinicius Juniori 65. minuti väravast juhtima ka kodupubliku ees, aga kolm minutit hiljem viigistas Leipzigi kapten Willy Orban osava pealöögiga mänguseisu.

Saksamaa klubil oli mängu lõpus võimalusi juhtima minna, Orbani teine sarnane sooritus läks kümme minutit enne normaalaja lõppu postist mööda ning teisel lisaminutil tabas Hispaania koondislase Dani Olmo kõrge kaarega värava poole saadetud pall Reali latti.

13. veebruaril Kopenhaagenis 3:1 võidu saanud Manchester City otsustas kolmapäevase matši ja kogu kaheksandikfinaalpaari saatuse kiirelt, kui juba üheksandaks minutiks mindi Manuel Akanji ja maailmameister Julian Alvareze väravatest 2:0 juhtima. Mohamed Elyounoussi vähendas 29. minutil külalismeeskonna kaotusseisu, aga Erling Haaland otsustas avapoolaja kolmandal lisaminutil lõpptulemuse ning City pääses koondskooriga 6:2 edasi.

12. märtsil kohtuvad kaheksandikfinaali kordusmatšis Arsenal – Porto ja Barcelona – Napoli, päev hiljem mängivad Madridi Atletico – Milano Inter ja Dortmundi Borussia – Eindhoveni PSV. Veerand- ja poolfinaalide koosseisud loositakse 15. märtsil, avakohtumised peetakse 9. ja 10. aprillil ning kordusmängud nädal hiljem.

Loe rohkem:  Kolmanda järjestikuse täismängu teinud Kuusk hoidis vastased nullil | Jalgpall

Kokkuvõttes näitas Reali meeskond täna suurepärast mängu Leipzigi vastu, saavutades võidu ning jätkates edasi Meistrite Liiga turniiril. Tiitlikaitsja Manchester City suutis samuti kindlalt edasi pääseda, näidates oma tugevat mängu. Eestis on jalgpall alati olnud populaarne spordiala ning fännid on kindlasti rõõmsad nähes nende lemmikmeeskondade head esitust. Ootame huviga järgmisi mänge ning loodame, et Eesti jalgpalluritel on tulevikus võimalus ka rahvusvahelisel tasemel silma paista.