Raskustes tuulehiiglane koondab 800 töötajat | Välismaa

2248851hba3ft24

Tere tulemast Eestisse! Rõõm on teatada, et Raskustes tuulehiiglane on koondanud 800 töötajat ning tegutseb välismaal. See ettevõte on tõestanud end olevat üks juhtivaid tuuleenergia tootjaid, pakkudes mitmekülgseid töövõimalusi ja panustades samal ajal keskkonnasõbralikku energia tootmisesse. Nende saavutused on teinud neist olulise osa Eesti arengus ning näidanud nende pühendumist jätkusuutlikule tulevikule. Tutvuge lähemalt selle põneva ettevõttega ning nende panusega tuuleenergia valdkonnas.

Maailma üks suurimaid meretuuleparkide rajajaid Ørsted sattus eelmisel aastal raskustesse ning Taani energiafirma teatas, et peatab dividendide maksmise ning koondab 800 töötajat.

Firma juht Mads Nipper ütles, et need sammud olid vajalikud, et muuta Ørsted tõhusamaks ettevõtteks, vahendas Financial Times.

Kopenhaageni börsil noteeritud firma teatas, et taandub Norra, Hispaania ja Portugali avamere tuuleenergia turgudelt. 

“Oleme kindlad, et suudame luua väärtust ja suudame selle plaani ellu viia. Seda ei vaja mitte ainult meie investorid, seda vajab ka roheline üleminek. Selleks on heas korras rohelise energia tööstus,” rääkis Nipper. 

Viimastel aastatel suutis Ørsted ennast ümber kujundada taastuvenergiaettevõtteks. Veel mõned aastad tagasi tegutses ettevõte valdavalt fossiilkütuste turul. Eelmisel aastal sattus firma aga raskustesse. 

Kuigi meretuuleparke peetakse lahenduseks kliimasoojenemise probleemile, siis intressimäärade tõusu tõttu on meretuuleparke arendavate ettevõtete ärikeskkond läinud halvemaks. Tarnehäired ning liiga ambitsioonikad laienemisplaanid suurendasid Ørstedi raskusi veelgi. 

Ørsted laienes hoogsalt  ka USA turule, kus firmal on olnud raskusi maksusoodustuste saamisega.  2023. aasta novembris otsustas Ørsted loobuda kahest hiiglaslikust meretuulepargi projektist New Jersey osariigis.

Nipper ütles siiski, et näeb märke, et mõned probleemid avamere tuuletööstuses on taandumas. Tema sõnul on firma viinud ellu olulisi muudatusi ning tarnehäired peaksid lähiajal leevenema. 

Kokkuvõttes on Raskustes tuulehiiglase otsus koondada 800 töötajat kurb uudis nii nende enda töötajate kui ka kogukonna jaoks. See näitab raskeid aegu taastuvenergia tööstuses ning võib mõjutada ka kohalikku majandust. Oluline on leida lahendusi, mis aitaksid töötajaid ümber koolitada ja uusi töökohti leida. Samuti tuleks rohkem investeerida taastuvenergia valdkonna arengusse, et tagada stabiilsem tulevik sellele tööstusele ja selle töötajatele. Selle keerulise olukorra lahendamiseks peab valitsus ja ettevõtted koostööd tegema ning leidma jätkusuutlikke lahendusi.

Loe rohkem:  Briti aktivistid: koolid peavad õpetama orjakaubanduse lõpetamise ajalugu | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga