Raskelt kukkunud Norra mäesuusatäht: vara öelda, kas suudan tippu naasta | Mäesuusatamine

2238486hdccft24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste uudiste kohaselt on Norra mäesuusatäht raskelt kukkunud ning tema tulevik mäesuusatamise tipus on hetkel ebaselge. Kõik jälgivad pingeliselt tema taastumist ja lootust, kas ta suudab tagasi tippvormi saada. Mäesuusatamine on olnud alati põnev ja pingeline spordiala ning see lugu toob kaasa palju küsimusi ja spekulatsioone. Jääme ootama põnevusega, kuidas selle olukord edasi areneb.

Jaanuari keskel Šveitsis toimunud MK-etapil raske kukkumise läbi elanud Norra mäesuusatähe Aleksander Aamodt Kilde sõnul ei mõtle ta veel mäele naasmisele ja võtab taastumisprotsessi rahulikult.

31-aastane OM- ja MM-hõbe kukkus veidi enne Wengeni MK-kiirlaskumise finišit, libises rajapiiretesse ja viidi 28 minutit hiljem helikopteriga Berni haiglasse, kus talle tehti operatsioon nii jalale kui õlale.

“Vigastusest rääkides ei ole pilt veel selge. Olen positiivne, et kõik laabub, asi on lihtsalt ajas. On liiga vara öelda, kas saan suusatada nii nagu tahan ja taas võistlusi võita, aga olen lootusrikas. Loomulikult tahan naasta oma armastatud ala juurde ja loodetavasti taas olla tipus, aga praegu keskendun jalgele saamisele,” rääkis Kilde neljapäeval video vahendusel antud pressikonverentsil.

Berni kirurgid opereerisid Kilde paremas jalas sügava lõikehaava tagajärjel juhtunud närvikahjustusi ning paremas õlas kahte rebenenud sidet. “Valu, mida tundsin, oli kõige kohutavam mu elus. Õlg valutas nii kõvasti, et ma ei jõudnud millelegi muule mõelda. Ma ei mõelnud kordagi, et võiksin surra, kuigi kaotasin väga palju verd. Praegu ongi raske aasta jagu ette mõelda, sest närvid peavad paranema,” lisas norralane.

Kokkuvõttes, Norra mäesuusatäht Aksel Lund Svindal on raskelt kukkunud ja vigastanud oma põlve, mis on pannud tema tulevase karjääri suusakuulsusena kahtluse alla. Kuigi ta on optimistlikult öelnud, et suudab tagasi tulla ja tipptasemel suusatamist jätkata, on tema vigastuse ulatus veel teadmata. Svindal on tuntud oma visa iseloomu poolest ning kui keegi suudab tagasi tulla pärast rasket vigastust, siis tema. Igatahes jääme põnevil ootama, kas ja millal me teda taas lumistel nõlvadel näeme.

Loe rohkem:  Karmilt kukkunud Norra mäesuusataja pääses luumurdudest, aga hooaeg on läbi | Mäesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga