Raieste valiksarjast: ideaalsemat algust ei oleks osanud oodata | Korvpalli Eesti koondis

2281596h033at24

Tere tulemast Eestisse, kus spordi entusiastid on alati põnevil uutest arengutest korvpallimaailmas! Raieste valiksarja kajastamine tõotab tuua kaasa põnevust ja elevust kõigile korvpallisõpradele üle kogu riigi. Eesti koondis valmistub võitlema oma ideaalse alguse nimel ning fännid ei suuda oodata, milliseid võite ja üllatusi meeskond endaga kaasa toob. Olge valmis toetama meie koondist nende võitlusel järjekordse võidu nimel!

Eesti korvpallikoondis alistas esmaspäeval 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja raames kolmekordse olümpiamängude pronksimeeskonna Leedu 65:59 ja jätkab kahe vooru järel täiseduga.

“Esimene ametlik võit, sai mängida siin pikaaegse sõbra vastu. Koju Hispaaniasse minnes saan ka Sedekerskise ees natuke uhkustada,” viitas Sander Raieste Baskonia klubikaaslasele Tadas Sedekerskisele. “Täismaja, oma publiku ees – mida veel tahta?”

“Leedu on kvaliteetne sats, mängisid suhteliselt nii, nagu ootasime. Olime ise algusest peale agressiivsemad, esimeses mängus Makedoonia võib-olla ehmatas natuke,” analüüsis Raieste. “Ründelaua võitsime vist 16-1, see on juba suur faktor, näitab seda füüsilisust ja tahtmist, mis meil oli. Mehed olid oma koha peal väljas, ma aitasin, palju oskasin ja muu on juba ajalugu.”

Avapoolaja Eesti võitis, aga kolmandal veerandajal visati vaid üheksa punkti ning viimasele veerandile mindi vastu 50:50 seisult. Mis kolmandal veerandil juhtus? “Nad hakkasid vahetama, võib-olla me polnud kohe selleks valmis, nad on ikkagi kvaliteetne sats. See, et me poolajal ees olema, ei tähenda nende jaoks midagi, kõik on kogemustega, kõik on head,” sõnas Raieste. “See vahetamine natuke tegi meile liiga alguses, eksisime ise ka visetel, mingid möödarääkimised kaitses… sellise vastase vastu võibki oodata, et mäng on üles-alla, neid mänge otsustataksegi viimastel minutitel.”

Mis sai kaalukeeleks, et Eesti ikkagi võitis? “Arvan, et tahtmist oli rohkem lõpuks. Lauda kontrollisime, kaitses saime kätte. Võib-olla ise küll ei pannud kohe ära, aga kuna saime kaitses nii palju pidama, oli meil ka hingamisruumi natuke rohkem,” rääkis Raieste. “On näha, et me ei ole enam see kõige noorem sats, meil on kogemust selliseid mänge mängida. See on meile väga hea hüppelaud edasiminemiseks. See on alles algus, mänge on veel palju, aga ideaalsemat algust ei oleks keegi osanud arvata.”

Loe rohkem:  TÄNA OTSEBLOGI | Kas Eesti suudab Skopjest võiduga naasta? | Korvpalli Eesti koondis

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti korvpalli koondis on teinud suurepärase alguse raieste valiksarjale. Nende mäng on olnud taktikaline ja professionaalne ning nende võidud on näidanud nende võimekust ja potentsiaali. Koondis on näidanud, et neil on tugev meeskonnatöö ja head juhid, kes suudavad meeskonda viia võiduni. Loodame, et see positiivne hoog jätkub ka tulevikus ja et Eesti korvpall saab järjest tugevamaks ning rahvusvahelisel tasemel konkurentsivõimelisemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga