Rahvusarhiivis esitleti ajaloolase Aadu Musta viimast raamatut | Kirjandus

776690h6b9ft24

Tere tulemast Rahvusarhiivi, kus esitleti hiljuti ajaloolase Aadu Musta viimast raamatut. See sündmus tõi kokku ajaloohuvilised üle kogu riigi, et saada aimu sellest, mida Aadu Must on viimastel aastatel uurinud ja kirjutanud. Raamat tutvustab põnevaid fakte Eesti minevikust ning pakub uusi perspektiive ajaloolistele sündmustele. Aadu Musta teosed on alati olnud väga populaarsed ning tema viimane raamat on kindlasti samuti ainulaadne ja huvitav. Tutvustamegi teile täna seda olulist sündmust meie rahva kultuuripärandi säilitamisel.

Tartus Rahvusarhiivis esitleti postuumselt ajaloolase Aadu Musta viimast raamatut “Eesti ja eestlaste ajaloo allikad Vene arhiivis: Venemaa ajalooarhiiv”, mis keskendub Venemaa ajalooarhiivi hoidlatesse talletatud Eesti ja eestlaste ajalugu käsitlevatele tsaaririigi perioodi arhiivimaterjalidele.

Raamatukaante vahel on Aadu Musta aastakümnete pikkune töö. Raamatu eessõnas on Must lausunud: “Raamatu tähendus on laiem kui vaid teatud hulga arhiiviallikate tutvustamine. See võiks saada osaks ajaloolase haridusest, laiendada kultuuripilti ning avada kultuurilembeliste lugejate laiemale ringile meie kirjaliku mälu tagamaid, mitmekesistada ajaloolist teabekeskkonda ja kasvatada allikakriitilist austust fakti suhtes.”

Riigiarhivaar Priit Pirsko sõnul võiks raamat huvi pakkuda päris laiale ajaloohuviliste ringile. “Ühest küljest raamat keskendub teemale, mis puudutab ajalooallikaid, kuidas neid on võimalik arhiivist üles leida, eriti kui neid on halvasti kirjeldatud, nagu Venemaa arhiivides tihti juhtub,” kirjeldas ta.

“Aadu Musta stiil on läbi aegade olnud see, et ta suudab igavast teemast teha põneva, sama on juhtunud selle raamatuga ehk selle allikaloo avamine on lugeja jaoks justkui põnev rännak ühest ajastust teise ja ühest geograafilisest kohast teise,” rääkis Pirsko.

Kokkuvõttes oli ajaloolase Aadu Musta viimase raamatu esitlus Rahvusarhiivis suurepärane sündmus kõigile ajaloohuvilistele. Musta pühendumine Eesti ajaloo uurimisele ja tema sügavad teadmised teevad tema viimase raamatu oluliseks panuseks Eesti kultuurilukku. Rahvusarhiivis toimunud sündmus tõi kokku nii ajalooeksperte kui ka lihtsalt huvilisi, kes kõik said osa Musta raamatu tähtsusest ja sügavusest. On oluline tänada Aadu Musta tema pühendumise ja kirgliku töö eest ning eriti tema viimase raamatu esitlusel osalejaid, kes aitasid luua meeldejääva sündmuse.

Loe rohkem:  Nukitsa konkurss ootab lapsi valima oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga