Prantsusmaa lubas 2024. aastal täita NATO kaitsekulutuste eesmärgi | Välismaa

2260179hea00t24

Tere tulemast Eestisse! Prantsusmaa hiljutine lubadus täita 2024. aastal NATO kaitsekulutuste eesmärki on oluline samm Euroopa ja NATO liitlaste tugevdamise suunas. See otsus näitab Prantsusmaa pühendumust ühisele julgeolekule ning on oluline signaal teistele liikmesriikidele. Eesti on alati olnud NATO ja Euroopa Liidu vankumatu toetaja ning selle uudise valguses on meie piirkonna julgeolek veelgi kindlam. Tulevik toob kaasa uued väljakutsed ja koostöö on võtmetähtsusega nende ületamisel. Loodame, et see on vaid esimene samm suurema koostöö suunas kogu NATO liidu jaoks.

Prantsusmaa kaitseminister Sebastien Lecornu ütles neljapäeval, et riik kulutab juba sel aastal riigikaitsele vähemalt kaks protsenti SKP-st.

“Prantsusmaa täidab NATO eesmärgi kulutada 2024. aastal kaitsele kaks protsenti oma SKP-st,” ütles neljapäeval Lecornu. 

Venemaa jätkab sõjalist tegevust Ukrainas ja NATO liikmesriigid suurendavad nüüd kaitsekulutusi. Ka Saksamaa on lubanud, et tõstab oma kaitsekulud üle kahe protsendi SKP-st. 

Hiljuti hoiatas veel Donald Trump, et USA ei kavatse tema ametiajal kaitsta NATO liitlasi Venemaa rünnakute vastu, kui nood ei täida võetud rahalisi kohustusi. Trump on samas varemgi hoiatanud, et USA ei tule appi riikidele, kes ei täida lubadust eraldada kaitseks vähemalt kaks protsenti SKP-st.

Trump on varem väljendanud kahtlusi Ukraina abistamise ja NATO suhtes ning öelnud, et on ebaõiglane kohustada Ühendriike kaitsma neid alliansi liikmeid, kes ise oma kaitse eest hoolt ei kanna.

Kokkuvõttes on Prantsusmaa kohustunud suurendama oma kaitsekulutusi ja täitma NATO seatud eesmärgi 2024. aastaks. See on oluline samm Euroopa Liidu julgeoleku ja stabiilsuse tagamisel ning näitab Prantsusmaa pühendumust alliansile. Kaitsekulutuste suurendamine on oluline ka rahvusvahelise julgeoleku ja koostöö seisukohast ning aitab tugevdada NATO ühtsust. Loodame, et teised liitlased järgivad Prantsusmaa eeskuju ning täidavad oma kohustused kaitsekulutuste osas, et tagada ühine kaitsevõime ja vastupanuvõime ohtudele.

Loe rohkem:  ECB juhatuse liige hoiatas inflatsiooni tõusu eest intressimäärade langetamise korral | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga