Tere tulemast Eestisse! Kui olete huvitatud maailma poliitikast, siis Prantsusmaa viimased sündmused on kindlasti teile huvipakkuvad. Prantsuse valitsuse otsus loobuda talunike toetuse kärpimisest on tekitanud palju kõneainet nii Prantsusmaal kui ka välismaal. See otsus on läinud vastuollu valitsuse algsete plaanidega ning on põhjustanud palju poleemikat ja vastasseise. Kuidas see otsus mõjutab Prantsusmaa põllumajandussektorit ja ühiskonda tervikuna? Kas talunike surve suudab tõesti muuta valitsuse poliitikat? Astuge lähemale ja saage teada!
Prantsusmaa valitsus plaanis kärpida traktorikütusele kehtestatud aktsiisisoodustusi, kuid peaminister lubas reedel, et valitsus loobub sellest plaanist.
Prantsusmaal on protestivad talunikud tõkestanud riigi ühe tähtsama kiirtee, samuti hulga väiksemaid maanteid.
Peaminister Gabriel Atta üritas reedel protestivaid põllumehi rahustada. “Seame põllumajanduse kõigest muust ettepoole,” lubas Attal.
Attal lubas, et riik teeb lõpu põllumajandusmasinates kasutatava diislikütuse hinnatõusule.
Talunikke häiris kõige rohkem traktorikütusele kehtestatud aktsiisisoodustuste kärpimine, aga ka muud asjad Prantsusmaa põllumajanduspoliitikas, näiteks pidev normeerimine ja piiramine ning vohav bürokraatia.
Kokkuvõttes näitab Prantsuse valitsuse otsus loobuda toetuste kärpimisest talunike surve tõhusust ja võimu. See näitab, et kodanike häälel ja keskmise inimese arvamusel on endiselt suur mõju valitsuse otsustele. Samuti rõhutab see talupidajate ühtekuuluvust ja võimekat mobiliseerumist oma õiguste eest võitlemisel. See juhtum tõestab, et valitsused peavad kuulama ja arvestama oma kodanike vajaduste ja muredega ning tegema vastavaid otsuseid.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus