Otseülekanne lõppenud: Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamine Tartus | kultuur

1706294294 2230623h0084t24

Tere tulemast Tartusse, kus just on lõppenud Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avamine. Sündmusele eelnes pikk ootus ning nüüd on avatud uksed aastale täis kunsti, kultuuri ja loovust. Meil on suur au võõrustada sellel aastal mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikke, et tuua euroopalikku kultuuri meie linnakeskkonda. Tartu ootab teid, et koos avastada uusi kultuurilisi võimalusi ning kogeda unikaalseid sündmusi, mis rikastavad meie kogukonda. Oleme põnevil tervitades kõiki kultuurihuvilisi sel aastal meie ilusas linnas.

Reedel avati Tartus Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta.

Tartu kesklinnas toimuval avaetendusel esinesid tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad, teiste seas astusid üles Trad.Attack!, Lonitseera ja Sander Mölder. Kokku jõudis lavale üle saja artisti, kellest kõige vanem on 85-aastane ning noorim seitsmeaastane. Etenduse lavastaja on Taavi Tõnisson ja dramaturg Eero Epner.

Ülekande ajal vahendasid Tartu ning Lõuna-Eesti tegijate mõtteid ja meeleolusid ETV saatejuhid Karmel Killandi ja Marko Reikop.

Kultuuripealinna tiitliaasta avamine Tartus oli täis põnevust ja kultuuririkkust. Otseülekanne sündmusest pakkus võimaluse kõigile Eestimaa elanikele jälgida ja osa saada sellest ainulaadsest hetkest. Avamisüritus tõi esile Tartu rikkalikku kultuuripärandit ning tõotas põnevat aastat täis mitmekesist kunsti ja kultuurisündmusi. See oli suurepärane võimalus tutvustada maailmale meie maagilist Eesti kultuuri. Loodame, et see aasta toob kaasa palju eneseavastamist ning kultuurilist rikastumist nii kohalikele kui ka külastajatele üle Euroopa.

Loe rohkem:  Teatri- ja muusikamuuseum avab näituse pöörastest teatrilugudest | Kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga