Prantslane sai Norras 19 päevaga 25 liiklustrahvi ning jõudis trellide taha | Välismaa

2313267h0f79t24

Eesti elanikud võiksid võtta õppust ühest Prantsusmaa mehest, kes kogus Norras 19 päevaga 25 liiklustrahvi ning lõpetas lõpuks vangis. See lugu on vaid üks näide sellest, kui oluline on järgida liiklusreegleid ja olla vastutustundlik liikleja. Ehk annab see meile kõigile mõtteainet, kui kiiresti ja ootamatult võivad tagajärjed saabuda, kui me ei hooli teiste liiklejate ega enda ohutusest. Oleme kohustatud järgima reegleid, et tagada kõigile turvaline liikluskeskkond.

Norras viibiv prantslane polnud kiiruskaamerate olemasolust teadlik ning sai 19 päevaga 25 liiklustrahvi. Seetõttu sattus prantslane kolmeks nädalaks Norra vanglasse.

23-aastane prantslane viibis Norras veidi üle kuu, enne kui lõpetas trellide taga. Norra meedia teatel oli mees tulnud riiki tööd otsima. 

Ükskord sõitis prantslane 70 alas kiirusega 113 kilomeetrit tunnis. Kiirust armastavat prantslast märkas aga ka kiiruskaamera. 

Oslo kohus leidis lõpuks, et mees ohustab liiklust. Prokurör nõudis talle 24-päevast vanglakaristust, kuid karistust vähendati kolme päeva võrra, sest mees tunnistas ennast süüdi. 

Pärast trellide tagant pääsemist peab prantslane hakkama ühistranspordi abil tööd otsima, sest ta jääb terveks aastaks juhiloast ilma. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et norralaste range liikluskäitumise poliitika ei jäta ruumi eksimustele, nagu selles artiklis mainitud prantslasele. 25 liiklustrahvi 19 päeva jooksul on märkimisväärne arv ning see näitab, et kohalikud seadused ja reeglid tuleb Norras täpselt järgida. Ehkki trellide taha sattumine tundub äärmuslik karistus, tuletab see meile meelde, kui tähtis on ükskõik millises riigis kehtivate liiklusreeglite austamine ja järgimine. Esmalt ohutus, siis alles kiirus!

Loe rohkem:  Saksamaa vahistas afgaanid, kes kavatsesid rünnata Rootsi parlamenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga