Positiiv galeriis avati Marlen Kärema isikunäitus “Tüdruk ja kalkun” | Kunst

2217120he7f1t24

Tere tulemast Positiiv galeriisse, kus on avatud Marlen Kärema imeline isikunäitus “Tüdruk ja kalkun”. See kunstiline väljapanek pakub külastajatele võimalust sukelduda kunstniku maalide ja skulptuuride maagilisse maailma, kus tüdrukud ja kalkunid saavad ühineda unenäolistes stseenides. Kärema tööd on täis värvikust, emotsioone ja sügavust, luues põneva kogemuse igale kunstisõbrale. Tulge avastama selle ainulaadse näituse võlutud maailma ja laske end kaasa haarata kunsti võludele.

Tekstiilikunstnik Marlen Kärema avas galeriis Positiiv esimese isikunäituse “Tüdruk ja kalkun”. Tekstiilikunstnikku sundis enda sõnul kaamerat haarama kirg dokumenteerida argiste toimetuste poeesiat.

Pildistama hakkas tekstiilikunstnik Marlen Kärema tasapisi. “Minu abikaasa on pildistanud poisipõlvest peale ja ma olen teda kõrvalt jälginud, vaadanud ja mingil hetkel see hakkas tulema. Hakkasin justkui nägema mingeid pilte, mida tema nägi teistmoodi ja siis tekivad mingisugused ideed peas. Siis ühel hetkel ma võtsin kätte ja hakkasin ise pildistama,” selgitas Kärema uue väljundini jõudmist.

Mõned aastad tagasi otsustas pere hakata oma tarbeks kalkuneid kasvatama. Iseloomuga tegelased inspireerisid kohe fotoaparaati haarama. “Hakkasingi neid jälgima ja vaatama, kuidas kalkunid suhtlevad perekonnaga, perekond kalkunitega ja kuidas meie tütar nendega läbi käis, mängis, kaisutas. Niimoodi see pildiseeria välja kasvas,” rääkis Kärema.

Marlen möönab, et mõnes mõttes on esimesele isikunäitusele tegelikult jõudnud tükike perealbumist. “Miks peaks inimesi huvitama minu perealbum? Aga kui sellest noppida välja mingisugused teemad või mingisugused hetked, mis jutustavad omaette lugu, siis ta ei olegi enam niivõrd perealbum,” arvas Kärema.

Näitus “Tüdruk ja kalkun” on galeriis Positiiv avatud 2. veebruarini.

Kokkuvõttes oli Marlen Kärema isikunäitus “Tüdruk ja kalkun” Positiiv galeriis suurepärane kunstisündmus. Kärema looming oli huvitav ja mitmekülgne, pakkudes vaatajatele emotsionaalset ja intellektuaalset naudingut. Tema ainulaadne lähenemine teemadele ja tehnikatele tõi esile tema kunstilise ande ja loovuse. Näitus tõi kokku kunstihuvilisi üle kogu riigi ning oli suurepärane võimalus nautida kohaliku kunstniku loomingu ilu ja sügavust. Positiiv galerii peaks kindlasti jätkama selliste kvaliteetsete kunstinäituste korraldamist, et pakkuda elamusterohkeid kogemusi kunstisõpradele üle Eesti.

Loe rohkem:  Galerii: noore skulptori preemia pälvis Sandra Ernits | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga