Poolfinaalis joonekohtunikuga pahandanud Rubljov sai disklahvi | Tennis

2290650h1144t24

Tennis fans in Estonia were left shocked when Russian player Andrey Rublev was disqualified for his altercation with a line judge during the semi-finals. The highly controversial incident has sparked heated debates and raised questions about sportsmanship and fair play in competitive sports. Rublev’s behavior has not only tarnished his reputation but has also shed light on the importance of respecting officials and maintaining composure under pressure. This incident serves as a reminder to all athletes about the values of sportsmanship and professionalism on and off the court.

Dubais toimuval ATP 500 taseme tenniseturniiril selgusid reedel finalistid. Esimeses poolfinaalis sai maailma viies reket Andrei Rubljov joonekohtuniku solvamise eest disklahvi.

Rubljov kohtus esimeses poolfinaalis Alexander Bublikuga (ATP 23.) ning jäi avasetis kiirel 0:3 kaotusseisu, kuid vastas sellele ise kolme järjestikuse geimiga. Sett kulges seejärel pingeliselt kuni lõppmänguni, kus venelane Rubljov 7:4 võidu teenis. Teises setis alustas taas Venemaal sündinud kasahh Bublik paremini, kuid Rubljov viigistas murde toel seisu 4:4 ning läks siis veel 5:4 juhtima. Ka see sett päädis lõppmänguga, kus jäi aga peale Bublik, kes võitis 3:5 kaotusseisust neli punkti järjest.

Rubljov alustas otsustavat setti murdega ning läks siis kahe geimiga juhtima, kuid nagu ta ise varem, tuli Bublik kaotusseisust välja ja läks veel 5:4 juhtima. Siis võitis Rubljov ühe geimi, aga järgmine läks taas Bublikule.

Niigi pingeliselt möödunud kohtumises pahandas siis Rubljov aga joonekohtunikuga, mis jäi aga kõrvu teisele väljaku ääres olnud kohtunikule, kes kõneleb vene keelt. Järgnes arutelu, milles Rubljov väitis peakohtunikule, et kõneles joonekohtunikuga inglise keeles, aga kohtunikud tegid otsuse venelasele disklahv anda.

Loe rohkem:  Napilt põhiturniirile pääsenud itaallane alistas Djokovici | Tennis

Otsusega ei jäänud rahule ei Rubljov ega Bublik, kes tahtis ikkagi kaks ja pool tundi kestnud matši lõpuni mängida. “Tõesti kahtlen, et Andrei midagi hullu ütles. Ta ei ole selline tüüp. Aga eks reeglid on reeglid, nad järgisid neid,” sõnas teise seti järel reketi lõhkunud võitja.

Venelaste ebaõnn jätkus ka teises poolfinaalis, kus turniiril kõrgeima asetuse saanud Daniil Medvedev (ATP 4.) kahes setis prantslase Ugo Humberti (ATP 18.) paremust tunnistama pidi. Finaal toimub laupäeva õhtul.

Kohtumine on lõppenud ja Rubljov on diskvalifitseeritud pahanduste tõttu, mis ta tekitas poolfinaalis joonekohtunikuga. Sportlased peavad alati järgima mängureegleid ja austama vastaseid ning ametnikke. Rubljovi käitumine oli ebasportlik ja see ei ole vastuvõetav spordimaailmas. Kokkuvõttes on oluline õppida austust ja distsipliini nii väljakul kui väljaspool seda, et säilitada spordi väärtusi ja austusväärsust.