Poola välisministeerium kritiseeris põllumeeste Putini-meelseid plakateid | Välismaa

2269665he685t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on Poola välisministeerium avaldanud teravat kriitikat Eesti põllumeeste poolt toetatud Putini-meelsete plakatite suhtes. See on tekitanud suurt poleemikat nii Eestis kui ka välismaal ning tõstnud esile olulised küsimused seoses poliitilise sõltumatuse ning avaliku arvamuse väljendamisega. Kui oled huvitatud poliitilisest ajakirjandusest ja rahvusvahelistest suhetest, siis on see kindlasti teema, mille üle arutleda ja millest saada laiemat perspektiivi rahvusvahelise poliitika kohta.

Poola välisministeerium mõistis kolmapäeval hukka protestivate põllumeeste Putini-meelsed ja Ukraina-vastased plakatid, öeldes, et see on ilmselt Venemaa mõju.

Lõuna-Poolas Gorzyczkis tulid Ukraina odavate põllumajandustoodete impordi vastu protestivad põllumehed teisipäeval välja plakatiga “Putin, löö Ukrainas, Brüsselis ja meie valitsuses kord majja”.

Plakati pilti levitati sotsiaalmeedias, mis tõi kaasa ukrainlaste vihase reaktsiooni.

“Me usume, et see on äärmuslike ja vastutustundetute rühmade katse põllumeeste protestiliikumine üle võtta, võimalik et Vene agentide mõjul,” teatas ministeerium avalduses.

Ministeerium nõuab, et protesti korraldajad tuvastaksid aktsiooni algatajad ja kõrvaldaksid need oma liikumisest.

Poola politsei teatel alustati juurdlust fašistliku või totalitaarse režiimi propageerimise ja vaenu õhutamise asjus.

Poola suhted Ukrainaga on põllumeeste piiriblokaadide tõttu halvenenud. Mõne nädala eest õnnestus Varssavil maha rahustada veokijuhid, kes olid kaks kuud protestides piiri tõkestanud.

Teisipäeval kiskusid protestivad põllumehed Medyka piiripunktis kaks kaubavagunit lahti ja valasid Saksamaale teel olnud teravilja rööbastele.

Ukraina taristuminister Oleksandr Kubrakov nimetas seda poliitiliseks provokatsiooniks eesmärgiga riigid omavahel tülli ajada.

Kokkuvõttes on Poola välisministeeriumi kriitika põllumeeste Putini-meelsete plakatite suhtes tekitanud vaidlusi ja vastukaja nii Eestis kui ka välismaal. Paljud inimesed on väljendanud solidaarsust põllumajandustootjatele ning toetust nende õigusele väljendada oma seisukohti. Samal ajal on aga ka neid, kes peavad plakateid sobimatuks ja kutsuvad üles konstruktiivsele dialoogile Venemaaga. Arutelu jätkub ja oluline on leida tasakaalustatud lahendus, mis austab vaba sõna põhimõtet, kuid samal ajal võtab arvesse ka teiste riikide tundeid ja suhteid.

Loe rohkem:  Euroopa Komisjon teeb ettepaneku alustada Bosniaga liitumiskõnelusi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga