Rae võrkpallinaiskond on vallutanud Eesti võrkpallimaailma südamed, võites põnevusmängu, mis viis nad esmakordselt finaali. Nende võidukäik on olnud muljetavaldav, demonstreerides visadust, meeskonnatööd ja kirge mängu vastu. Naiskond on tõestanud, et nad on võimelised saavutama suuri asju ja nende jõudmine finaali on ajalooline samm nende spordikarjääris. Eestis on tekkinud võrkpallilaine, oodates põnevusega finaalmängu, kus Rae võrkpallinaiskond kindlasti näitab oma parimaid oskusi ja võitlusvaimu.
Teisipäeval selgus Eesti naiste võrkpallimeistrivõistlustel esimene finalist, kui põhiturniiri teine Rae Spordikool/VIASTON lülitas poolfinaalis edasisest konkurentsist põhiturniiril kolmandaks tulnud Tartu Ülikool/Bigbanki.
Kolme võiduni peetud seeria esimeses kohtumises 3:0 ja teises 3:1 võidu võtnud Rae oli edukas ka kolmandas vastasseisus, saavutades koduses Tuule spordihoones 3:2 (17:25, 25:23, 25:15, 15:25, 15:13) võidu, kirjutab volley.ee. Kohtumise otsustavad sündmused toimusid viienda geimi alguses, kui võõrustajatel õnnestus 0:4 kaotusseisust jõuda 4:4 viigiseisuni ja seejärel ka 6:5 juhtima minna. Seejärel mindi punkt-punkti heitluses, kuni Liis Kiviloo edukas blokk tõi koduvõistkonnale 15:13 geimivõidu.
Rae võistkonna jaoks muudab viienda geimi võidu magusamaks asjaolu, et kuigi rünnakuid lahendati vaid 12-protsendiliselt, siis blokis koguti viis punkti. Kohtumise kokkuvõttes oli võitjate rünnakuefektiivsus 32%, Tartu naiskond lõi punktiks 33% rünnakutest. Blokipunkte kogusid võõrustajad 17 ja külalised 15, serviässasid lõi Rae kümme ja Tartu 14.
Silvia Pertens panustas +10 punkti juures võitu 23 punkti. Hanna Pajula lisas 20, Liis Kiviloo 11 ja Merili Kõrvel üheksa punkti. Ave Kuusk tõi tartlannadele 17, Salme Adeele Hollas 15, Liisbet Pill 13, viie serviässaga säranud Häli Vahula kümme ja Mari Arak üheksa punkti.
Esmakordselt finaali jõudnud Rae Spordikool/VIASTON saavutas eelmisel aastal viienda koha. Tartu Ülikool/Bigbank teenis möödunud hooajal hõbemedali. Rae naiskonna finaalivastane selgub paarist, kus omavahel on vastamisi põhiturniiri parim TalTech ja põhiturniiril neljandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondis. Kahe mängu järel juhib tiitlikaitsja TalTech, kes esimeses mängus saavutas 3:1 ja teisipäevases teises kohtumises 3:0 (25:15, 25:22, 25:8) võidu.
Kodusaalis mänginud TalTechi positiivne servi vastuvõtt oli 53% ja rünnakuefektiivsus silmapaistev 49%. Audentese SG/Noortekoondis näitas 42-protsendilist vastuvõttu ja 36-protsendilist rünnakuefektiivsust. Serviässasid kogunes võitjatele üheksa ja kaotajatele kaks.
Dzintra Lember tõi TalTechile 14, Marily Lass 12 ja Johanna Sova üheksa punkti. Audentese SG/Noortekoondise resultatiivseimaks tõusis üheksa punkti kogunud Nora Lember.
Seeria kolmas kohtumine toimub 22. märtsil kell 18 TalTechi spordihoones ja kui ka selle mängu võidab TalTech, on finaalpaar selgunud. Audentese SG/Noortekoondise võidu korral pikeneks seeria neljamänguliseks.
7.-9. koha seeria algas kodusaalis mänginud Pärnu Spordikooli 3:1 (25:21, 25:8, 20:25, 26:24) võiduga BARRUS/Võru Võrkpalliklubi üle.
Rae võrkpallinaiskonna ajalooline võit põnevusmängus on pannud kogu Eesti võrkpallimaailma tähelepanu alla. Nende esmakordne finaali jõudmine on suur saavutus, mis näitab nende pühendumist ja võimekust. Sellised hetked inspireerivad noori sportlasi üle kogu riigi ning tõestavad, et unistused võivad saada reaalsuseks läbi raske töö ja tahtejõu. Rae võrkpallinaiskonna triumf on toonud rõõmu ja uhkust nii nende fännidele kui ka kogu Eesti spordikogukonnale.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus