Põllumehed protestisid Brüsselis EL-i põllumajandusministrite kohtumise ajal | Välismaa

2281041hd4f7t24

Eesti põllumehed kogunesid Brüsselisse, et protestida ELi põllumajandusministrite kohtumise ajal. Nad nõudsid õiglast kohtlemist ja toetust põllumajandussektorile, mis on nende elatise aluseks. Kogunenud talunikud väljendasid muret regulatsioonide ja toetuste ebavõrdsuse pärast, mis on ohustamas nende elatist ja terviklikkust. Protesti eesmärk oli rõhutada olulisust põllumajanduse arengu ja jätkusuutlikkuse tagamisel nii Eestis kui ka kogu Euroopa Liidus.

Euroopa Liidu põllumehed avaldasid esmaspäeval meelt Brüsseli kesklinnas ühenduse põllumajanduspoliitika vastu samal ajal, kui seal toimus EL-i põllumajandusministrite kohtumine. Protestijad sõitsid EL-i pealinna traktoritega, tõid kohale sõnnikut, kallasid maha teravilja. põletasid rehve ja ründasid politseid.

Tegemist on juba teise suure põllumeeste meeleavaldusega Brüsselis viimastel nädalatel. Praegune protest leidis aset samal päeval, kui linnas kohtusid EL-i põllumajandusministrid. Osad protestijad ründasid politsei poolt paigaldatud piirdeid ja püüdsid tungida EL-i institutsioonide büroohoonete kaitstud alale, kirjutab Bloomberg.

Põllumeeste peamised nõuded on seotud bürokraatia vähendamise ja põllumajandustoetuste suurendamisega. Samuti nõudsid nad Ukraina teravilja ligipääsu piiramist ühisturule, uute vabakaubanduslepingute sõlmimise kavatsustest loobumist ning rohepöördega seotud nõuete kaotamist.

“On selge probleem Ukraina suhtes kehtivate importtollide vähendamise ning massiivse teravilja ja linnuliha impordiga. [Euroopa] Komisjoni pakutavad meetmed on väga nõrgad,” ütles Noorte Põllumeeste Föderatsiooni peasekretär Guillaume Van Binst.

Kohal oli märulipolitsei. Mitmes kohas sõitsid traktorid vastu politsei piirdeid ja ühel kohal murdsid nad ka nendest läbi, selgub sotsiaalmeedias levivatest kaadritest.

EL on juba teinud järeleandmisi põllumeestele, lubades vähendada bürokraatiat ja lükates aasta võrra edasi mõnede uute rohepöördega seotud reeglite jõustumise.

“See võib alati minna kiiremini. Kuid me töötame niigi tavapärasest kiiremini. Põllumeeste ärritus on arusaadav. On arusaadav, et mõned on keerulises olukorras. Kuid agressioon pole kunagi olnud lahenduste allikaks,” ütles Belgia põllumajandusminister David Clarinval ajakirjanikele.

Loe rohkem:  ERR USA-s: toidukaupade hinnad poodides jätkavad tõusu | Välismaa

Mitmed ministrid kavatsevad kohtuda põllumeeste esindajatega esmaspäeva õhtul.

Kokkuvõttes on selge, et Eesti põllumeeste mured ja nõudmised ei jõua alati kohale kõrgematele Euroopa Liidu ametnikele. Protestsündmused Brüsselis olid oluliseks sammuks oma häälte kuuldavaks tegemisel, kuid on selge, et põllumajandusministrite kohtumine ei pakkunud piisavalt rahuldust. Eesti põllumehed peavad jätkama võitlust oma õiguste ja huvide eest nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. On oluline, et nende hääled jõuaksid kõigi oluliste otsustajateni ja et nende olukord paraneb tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga