Politsei otsib head ideed uue peamaja ja kompleksi rajamiseks Rahumäele | Eesti

1250837h3477t24

Tere tulemast uudistele! Politsei on otsimas uuenduslikke ja ajakohaseid ideid uue peamaja ja kompleksi rajamiseks Rahumäele. See põnev algatus kujutab endast olulist sammu Eesti politsei moderniseerimisel ja parema teenuse pakkumisel meie elanikele. Uus peamaja on võimalus luua turvalisem ja kaasaegsem keskkond nii politseitöötajatele kui ka kogukonnale. Oleme avatud kõigile ideedele ja innovatsioonile, mis aitaksid meil luua tugevama ja efektiivsema politseijõu Eestis. Koos saame luua parema homse!

Politsei- ja piirivalveameti pikaaegsele plaanile ehitada endale Tallinna uus peamaja on taas elu sisse puhutud ning Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Rahumäe tee ääres asuva kinnistu planeeringulahenduse ideevõistluse.

RKAS esitas Rahumäe tee 6 detailplaneeringu algatamise taotluse Tallinnale juba 2021. aasta märtsis, kuid detailplaneeringut pole siiani hakatud koostama. Põhjuseks linnavalitsuse soov enne seda paika panna visioon, milline ala võiks välja nägema hakata.

“Kahjuks detailplaneeringu koostamiseni ei ole siiani jõutud. Tallinna strateegiakeskus pidas vajalikuks koostada planeeritava ala kohta linnaehituslik ruumivisioon, et leida parim lahendus hoonemahtude kinnistule paigutamisel ja liiklus-, parkimis- ning rekreatsioonialade lahenduse kohta,” ütles ERR-ile RKAS-i kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets. 

Nüüd kuulutas RKAS koos linnaplaneerimise ametiga välja ideekonkursi, et leida lahendus PPA kompleksi hoonestuse ja väliruumi rajamiseks. Osalejatel tuleb välja pakkuda terviklik idee haljastuseks, hoonete paiknemiseks ja nende vahel liiklemiseks.

Mändmets pakkus, et eeldatavasti sel sügisel teeb linnavalitsus otsuse detailplaneeringu koostamise algatamise kohta. Planeeringu koostamine ise võtab aega umbes kolm aastat.

Ehitus on jagatud etappidesse ning esimeses etapis ehitatakse muu hulgas PPA-le uus peamaja.

“Ehitustööga saame alustada umbes 1,5 aastat peale detailplaneeringu valmimist, kui on valminud ka hoonete ehitusprojektid,” lausus Mändmets. Seega ei lähe ehituseks enne 2029. aastat.

Loe rohkem:  Värska gümnaasiumi lapsed tähistasid vastlapäeva kelgu- ja tuubisõiduga | Eesti

Praegu on PPA ja Põhja prefektuuri peahoonena kasutusel endine Kalevi kommivabriku hiigelhoone Pärnu maanteel. 2021. aastal oli hoone üürikulu PPA-le 3,6 miljonit eurot aastas. PPA rentis maja Colonna Varahaldus OÜ-lt.

Kokkuvõttes võib öelda, et Politsei otsib uue peamaja ja kompleksi rajamiseks Rahumäele heade ideede leidmine on oluline samm Eesti politsei edasise arengu tagamiseks. Uus ja kaasaegne peamaja võimaldaks politseil tõhusamalt tegutseda ning pakkuda paremat teenust kogukonnale. Lisaks annaks see võimaluse uuendada ja arendada politsei infrastruktuuri vastavalt tänapäeva nõuetele. Uue kompleksi rajamine näitab ka Eesti valitsuse pühendumust tagada kodanikele turvalisus ja kaitse ning luua paremad töövõimalused politseiametnikele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga