Poksi raskekaalu tiitlimatš lükkub Fury kulmuhaava tõttu edasi | Poks

2241426hd214t24

Tere tulemast, poksi fännid! Olete kindlasti oodanud põnevat raskekaalu tiitlimatši, kuid kahjuks peame teatama, et see on lükatud edasi. Maailmameister Tyson Fury kannatas kulmuhaava tõttu vigastuse ja matš peab toimuma veidi hiljem kui planeeritud. See on pettumus kõigile, kes ootasid põnevat matši, kuid ärge muretsege, sest poksi mõõduvõtud on endiselt tulemas ja me ootame teid kõiki jätkuvalt meie põneva spordiala juurde. Jääge kursis, et saada teada uut matši kuupäeva ja muud põnevat poksi-uudist!

Esialgselt kahe nädala pärast, 17. veebruaril, toimuma pidanud raskekaalu matš briti Tyson Fury ning ukrainlase Oleksandr Ussõki vahel lükkub edasi, sest Fury sai treeningul vastu kulmu hoobi, mis avas suure haava.

Kauaoodatud vastasseisus selgub esimest korda nelja tiitlivöö ajastul raskekaalu absoluutne maailmameister, kui WBC raskekaalu tiitlivööd hoidev Fury ja kolme tiitlivööd hoidev Ussõk esimest korda vastamisi lähevad.

Matš pidi esialgselt aset leidma 17. veebruaril Saudi Araabias Riyadhis, kuid Fury teatas reedel, et matš lükkub koleda kulmuhaava tõttu edasi. “Ma olen täielikult löödud, sest olen selleks matšiks nii pikalt valmistunud ja olen suurepärases vormis,” ütles Fury.

“Tunnen end nii halvasti kõigi nende ees, kes seda suurt sündmust korraldavad ja töötan püüdlikult uue kuupäeva nimel. Saan ainult vabandada – oma tiimi, Ussõki tiimi, teiste võitlejate, partnerite, fännide ja meie Saudi Araabia võõrustajate ning sõprade ees,” lisas britt.

BBC kirjutas, et arstid hindavad Fury haava tõsidust, misjärel otsustakse suurejoonelise matši uus toimumisaeg.

Horvaat Filip Hrgovic ütles ESPN-ile, et on valmis Fury asemel ukrainlase vastu astuma. Ussõki käes on muuseas ka IBF-i tiitlivöö, mille kohustuslikus kaitsejärjekorras on just 31-aastane Hrgovic, kuid tema peab siiski tõenäoliselt oma võimalust veel mõnd aega ootama.

Loe rohkem:  Eesti poksijad püüavad Itaalias olümpiapiletit | Poks

2007. aastal lisati poksi neljas tiitlivöö, enne seda oli viimane ühendatud meister Lennox Lewis, kes hoidis kolme vööd 1999. novembrist kuni järgmise aasta aprillini. Muhammad Ali oli kolmel erineval korral ühendatud maailmameister.

In conclusion, the postponement of the heavyweight title match due to Tyson Fury’s eyebrow injury is a disappointment for boxing fans in Estonia. Many were looking forward to the highly anticipated bout, but the health and safety of the athletes must always come first. While the delay may be frustrating, it also gives both fighters more time to prepare and ensure they are in peak condition for the match. Estonian boxing enthusiasts will have to wait a little longer for the showdown, but the excitement and anticipation for the match remain high.

See sissekanne postitati aastal Poks. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga