Piirivalve kontrollib Venemaale valima minejaid tavalisest põhjalikumalt | Eesti

2259927hd332t24

Tervisekriisiga seotud piirangud on muutnud reisimise keerulisemaks kui kunagi varem ning Eesti piirivalve on võtnud vastu otsuse kontrollida Venemaale valima minejaid tavapärasest põhjalikumalt. Sellised meetmed on vajalikud, et tagada nii reisijate kui ka ühiskonna turvalisus. Piirivalve on võtnud enda peale olulise rolli pandeemia ajal ning nende range kontroll aitab ennetada ja vähendada võimalikke riske. Venemaale suunduvad reisijad peavad olema valmis põhjalikumateks ülekontrollideks, kuid see on oluline samm tagamaks, et Eesti jääb turvaliseks ja tervena.

Narvas elavad Vene kodanikud saavad hääletada Jaanilinnas. Teekond valimisjaoskonda võib kujuneda vaevaliseks, sest piirivalve kontrollib piiriületajaid tavapärasest põhjalikumalt.

Narva piiripunkti läbib ööpäevas umbes 3000 inimest. Kuid neid, kes reedel Jaanilinnas Vene presidenti valimas käisid, eriti palju polnud. Enne Vene konsulaadi sulgemist said nad hääletada Narvas, nüüd tuleb pikem teekond ette võtta.

“Loomulikult oleks Narvas mugavam olnud.  Piir on inimesi täis, kuid mis parata. Pidime niigi poodides ja postkontoris käima ning käisime ka valimas,” ütles Sergei.

Kelle poolt hääletati, seda inimesed öelda ei taha.

“Venemaa poolt. Venemaa poolt hääletasin,” lausus Vladimir.

“Loodan, et asi liigub paremuse suunas.  Ukraina probleem leiab kiirema lahenduse ja ehk muutub ka Eestis olukord paremaks,” rääkis Sergei.

Eestis elavad Vene kodanikud saavad Jaanilinnas hääletada kolm päeva. Selle aja jooksul kontrollib Eesti piirivalve piiriületajaid tavalisest põhjalikumalt. See puudutab ka neid, kel Vene valimistega pistmist ei ole.

“Aeglaselt läheb. Automaatpassikontroll ei tööta praegu. Piiriametnik kontrollib passi. Küsitakse, kuhu sõidan, kus elan, kust tulin,” lausus Peterburi elanik Mart. 

Kuus aastat tagasi käis Venemaa Narva konsulaadis Vene presidenti valimas pea 13 000 inimest. Neist 94 protsenti usaldas oma hääle Vladimir Putinile.

Loe rohkem:  Aprilli keskpaigaks on erakondade eurovalimiste nimekirjad kinnitatud | Eesti

Kokkuvõttes on Piirivalve otsus kontrollida Venemaale valima minejaid tavapärasest põhjalikumalt mõistetav ja vajalik, arvestades riikidevahelisi pingeseisundeid ja julgeolekuolukorda. Kuigi see võib tekitada mõningaid ebamugavusi reisijatele, on oluline tagada Eesti piiride turvalisus ning kaitsta riigi huve. Piirivalve rolli ja vastutust ei saa alahinnata ning nende sammud on olulised Eesti ja selle elanike turvalisuse tagamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga